14 priežasčių kodėl dietos kenkia Jūsų sveikatai

Norint sulieknėti dietos yra ko gero populiariausias problemos sprendimo būdas. Nors iš pradžių atrodo, kad svoris krenta ir šį kartą dieta tikrai bus veiksminga – greitai tenka nusivilti. Svoris ne tik sugrįžta atgal, bet ir su kaupu. O kartais didžioji svorio dalis sugrįžta ant liemens. Lieknėjimo centro specialistai pateikia jums 14 priežasčių kodėl dietos kenkia Jūsų sveikatai ir nepadeda numesti svorio.

Dietos kenkia figūrai
Dietos kenkia figūrai

1. Jeigu per dieną gaunama labai mažai kalorijų, tada tampa sunkiau gauti visų reikalingų maistinių medžiagų: baltymų, vitaminų ir mineralų.

2. Dietos priverčia organizmą būti „badavimo“ rėžime, todėl riebalai pradedami saugoti ateičiai ir tampa sunku numesti riebalinę masę.

3. Laikantis dietų numestas svoris reiškia, kad vietoj kūnas naudoja save kaip energijos šaltinį, nors turėtų naudoti maistą jeigu valgytume normaliai. Deja, bet dietų metu dažniausiai netenkama raumenų ir kitų organizmui reikalingų medžiagų, o riebalai lieka tik paliesti.

4. Ekstremalios dietos ypatingai žaloja organizmą labai greitai sumažinant raumenų masę. Nepamirškite, kad širdis taip pat yra raumuo, todėl tikėtina, kad pastoviai laikantys dietų atsiranda problemų su kardiovaskuline sistema.

5. Dietos paveikia žmogaus emocinę būklę. Tikėtina, kad pablogės nuotaika ir aplinkiniai nebenorės būti šalia Jūsų.

6. Dėl dietų sukeltų grandininių reakcijų organizme pradeda jaustis šalutiniai poveikiai, pavyzdžiui blogas burnos kvapas.

7. Jeigu rūkote tikėtina, kad laikantis dietų pradėsite dar daugiau rūkyti, kas taip pat neigiamai atsilieps jūsų sveikatai. Dėl nikotino riebalai kaupiasi aplink juosmenį, todėl nors ir numesite svorio gelbėjimo rato atsikratyti nepavyks.

8. Dažniausiai po dietų pradedama užkandžiauti ir valgyti be saiko. Tai priveda prie jo-jo efekto.

9. Dietų besilaikantys žmonės tampa apsėsti maistu ir didžiąją laiko dalį tik apie tai ir tegalvoja.

10. Nutraukus dietą dažnai apima kaltės jausmas ir žmonės pradeda blogai jaustis dėl to. Tai priveda prie emocinio valgymo ir dar didesnio svorio prieaugio.

11. Dietos padaro maistą, kaip emocinio valgymo objektą. Dėl to susiformuoja netinkami įpročiai ir ateityje tampa ypač sunku numesti svorio ne psichologo pagalbos.

12. Dėl dietų medžiagų apykaita sumažėja iki tokio lygio, kad pradedamas jausti silpnumas ir sumažėja koncentracija. Dietai pasibaigus dėl sumažėjusios medžiagų apykaitos svoris iškart pradeda sugrįžti.

13. Dietos ne tik, kad neišmoko kaip reiktų maitintis, bet ir naikina jau egzistuojančius sveikus įpročius.

14. Dietos dažnai priveda prie virškinimo problemų arba užkietėjusių vidurių. Tuo pačiu dėl dietų „detoksifikuojančio“ efekto organizme pradeda kauptis toksinai ir kancerogenai.

Tikimės, kad šios 14 priežasčių padėjo jums apsispręsti nešvaistyti pinigų ir laiko dietoms. Svarbiausia yra natūrali ir visavertė mityba, o su dietomis, tai pasiekti yra neįmanoma.

O jei norite lieknėti sveikai kviečiame prisijungti į kompleksinę lieknėjimo programą: http://lieknejimocentras.lt/paslaugos/lieknejimo-programa/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *