Lieknėjimo būdai. Greitas vaikščiojimas

Gavome klausimą ar padės vaikščiojimas sulieknėti, jei tai bus vienintelis fizinis krūvis dienos metu? Deja, nėra vienareikšmiško atsakymo.  

eiti
Ėjimas gerina graujotaką, kvėpavimą, širdies darbą, sutvirtina kojų raumenis

Ėjimo privalumas tas, kad jis gerina kraujotaką, kvėpavimą, širdies darbą, sutvirtina kojų raumenis, tačiau ryškaus poveikio figūrai neverta tikėtis, nes pernelyg mažai energijos išeikvojama. Palyginimui, jei kartais atsisakysite vienos kitos bandelės, tai bus naudingesnis lieknėjimo būdas.

Žinoma, fizinis aktyvumas, tame tarpe ir vaikščiojimas gali įeiti į Jūsų lieknėjimo programą. Pavyzdžiui, pusvalandis aktyvaus ėjimo padeda sudeginti 150 kcal, kuo ilgiau ir greičiau eisite, tuo daugiau energijos išeikvosite. Svarbiausia – susiraskite savo vaikščiojimo tempą, nepersitempkite. Galite išbandyti pulsometrą ir einant bandyti palaikyti apie 120 – 130 pulsą. Tokio pulso metu jau po 20 min įsijungia riebalų deginimo procesai. Vaikščioti palaikant tokį pulsą reiktų nuo 30 min iki 1 val.

Būtinai sudarykite ėjimo maršrutą, paskaičiuokite, kiek kilometrų nueisite ir kiek kalorijų sudeginsite – tai bus jūsų motyvacija.

Savo pasiekimus (nueitus kilometrus, sudegintas kalorijas, numestą svorį) rekomenduojame rašyti dienoraštyje, tai padės sunkiomis akimirkomis nepalūžti ir neatsisakyti lieknėjimo tikslų.

Atminkite, pusvalandis ėjimo per dieną padeda jums numesti 5 kg per metus, ir visa tai visiškai nieko nekeičiant mitybos racione, o jei dar subalansuosite savo mitybą, greitu metu galėsite džiaugtis tokia figūra, apie kokią svajojate.