Lieknėjimo pamokos aplink pasaulį

liekna figura

Beveik kiekviena šalis turi savitų tradicinių būdų kaip numesti svorio. Lieknėjimo centras pateikiame jums sąrašą geriausių patarimų ko galima pasimokinti iš kai kurių šalių norint norint sulieknėti. Taigi kokios tos lienėjimo pamokos iš viso pasaulio? 

Tailandas

Tailandietiškas maistas yra įžymus visame pasaulyje dėl savo skonio. Svorio metimo paslaptis yra paprasta – prieskoniai. Štai beveik kiekviename patiekale naudojamas čili pipiras pakelia medžiagų apykaitos lygį, aštrus maistas priverčia valgyti lėčiau. Kai valgome per greitai, o dauguma europiečių taip daro, kol kūnas pasiunčia sotumo signalus jau būname persivalgę daugiau nei mums reikia. Lėtas valgymas yra labai naudinga lieknėjimo strategija, o aštresnis maistas yra natūralus pagalbininkas.

lieknėjimo pamokos
Neatidėliokit lieknėjimo rytojui, liekna figūra, tai Jūsų pasirinkimas

Brazilija

 

Ši egzotiška šalis gali priminti karnavalus ir saulėta orą, bet jie turi vieną ypatingą bruožą: ryžius ir pupeles. Šie produktai yra tokia kasdienybės dalis, kad juos yra vartojama beveik kiekviename patiekale. Tyrimų duomenimis pastovus pupelių vartojimas sumažina viršsvorio riziką 14 proc., nes pupelės turi daug baltymų ir yra skaidulų šaltinis. Mums tai gali pasirodyti keista, bet mityba į kurią įtraukiama daug pupelių gali būti paslaptis į gražias kūno linijas.

Olandija

Dviračių yra daugiau nei žmonių Olandijoje. Todėl nekeista, kad dviračiai yra jų lieknėjimo paslaptis. Olandai ne tik turi daug dviračių, bet ir labai dažnai mina. Dviračių eismui yra įrengti specialūs šviesoforai, kurie prisitaiko prie dviračių greičio. Net gi per per lietų ar sniegą visi ir toliau mina į darbus. O tiek daug minant svorį numesti nėra taip sunku. Nors Lietuvoje nėra tokių gerų sąlygų, bet pamoka yra paprasta – dažniau judėti kasdieniniame gyvenime, nesvarbu ar tai būtų dviračiais ar ėjimas į darbą.

Vokietija

Vokiečiai garsėja ne tik alumi ir dešrelėmis, lieknėjimo pasaulyje Vokietija turi išskirtinumą – pusryčiai. Pasirodo pusryčiai yra įprasta kiekvienos dienos dalis daugumai vokiečių.  Mitybos specialistai jau senai ragina nepraleisti pusryčių, bet paskutiniai duomenis tai dar svarbiau nei atrodė ankščiau. Pasirodo jeigu praleidžiame pusryčius suvalgome daug daugiau dienos eigoje. Tai gali būti viena iš pagrindinių viršsvorio priežasčių.

Lietuva

Šiame sąraše turime ir Lietuvą. Daugumai gali kiltis mintis ko dar galėtume pasimokinti iš brangios tėvynės, bet ko pasimokinti tikrai yra. Vienas iš pavyzdžių, kurį dažnai mini Lieknėjimo centro mitybos specialistai, tai valgymas namie. Nors tampa vis populiariau išeiti pavalgyti kur nors kitur, tradiciškai mes esame įpratę valgyti namie. Valgymas namie net tik sutaupo pinigų, bet ir padeda nepriaugti svorio. Įrodyta, kad žmonės dažnai valgantys ne namie greičiau priauga svorio.

Šveicarija

Laikrodžiai iš Šveicarijos asocijuojasi su kokybe, bet ar teko pastebėti, kad nemažai sausų „muesli“ pusryčių būna su Šveicarijos ženklinimu? Iš tiesų „muesli“ susideda iš avižų, vaisių ir riešutų, ir buvo atrastas prieš 100 metų Šveicarijoje tam, kad palengvintų ligoninėje gulinčių žmonių gyvenimą. Tačiau Šiandien šveicarai valgo „muesli“ namuose ir labai dažnai. Šie sausi pusryčiai turi daug skaidulų ir nereikia ilgai gamintis valgyti ryte. Juos taip pat valgo ir vakare. Tačiau prieš pirkdami įdėmiai perskaitykite etiketę ar jūsų perkami „muesli“ neturi labai daug pridėtinio cukraus – palyginkite skirtingus pusryčius ir pirkite tuos, kurie turi mažiausiai pridėtinio cukraus ir daugiausiai skaidulų.

Prancūzija

Pamoka iš šios šalies yra labai paprasta – mėgaukitės maistu. Vidutiniškai 92 proc. prancūzų šeimų kiekvieną vakarą vakarieniauja kartu. O vakarienė trunka maždaug 42 minutes. Prancūzai labai vertina maisto kultūrą, kuri jiems reiškia proga pabūti su artimais žmonėmis ir bendravimą. Taigi, nors prancūzai sėdi prie stalo gan ilgai, suvalgo visai nedaug. Iš tiesų tai yra gerai, nes spėjamas pajusti sotumo jausmas ir tada nustojama valgyti. Iš kitos pusės žmogus, kuris nelabai mėgsta bendrauti gali kompensuoti tai valgymu ir smarkiai persivalgyti. Pamoka išlieka viena – neskubėti valgyti ir mėgautis maistu.

Indija

Jau kalbėjome apie prieskonius Tailande ir tą patį galėtume pritaikyti Indijai, bet šios šalies paslaptis – joga. Ši sporto šaka jau spėjo išpopuliarėti ir dauguma žino juos atpalaiduojančius ir lankstumo suteikiančius privalumus. Nedaugelis pagalvoja apie jogą kaip priemonę mesti svorį. Nors joga nėra intensyvi sporto šaka, tačiau ji geriausiai atliekama esant tuščiam skrandžiui. Taip pat ji natūraliai skatina intuityvaus valgymo mechanizmus, o dėl to valgydami geriau jaučiami kada jau esame sotūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *