Kaip suliekn?ti? Kaip numesti svorio? Nuo ko prad?ti?

„Dažnai manęs skaitytojos klausia nuo ko pradėti norint numesti svorio? Kaip žengti pirmuosius žingsnius lieknėjimo link? Visoms joms pradžiai pasiūlau peržiūrėti savo įpročius ir pastebėti kokie kasdieniai įpročiai trukdo sulieknėti“, – pasakoja Lina Smaidrytė „Lieknėjimo ir sveikatingumo centro“ vadovė.

Kilogramus mums užaugina ne tai ką mes valgome arba veikiame kartais, o tai kuo mes užsiimame, ką suvalgome kasdien. Todėl labai svarbu peržiūrėti savo kasdienius įpročius ir juos pakeisti tokiais, kurie mums padėtų pasiekti savo tikslus ir sulieknėti.

Pradėkite pamažu ir nuosekliai. Svarbu visko sau neuždrausti per vieną dieną, veikite palaipsniui. Pavyzdžiui, jei labai mėgstate užkandžiauti saldumynais geriant kavą su kolegomis, tai saldumynais lepinkitės ne kiekvieną kartą, o kas antrą ir taip laikui bėgant didinkite intervalus.

Nuo ko pradėti keisti savo įpročius lieknėjimo link:

Nustatykite kokie įpročiai trukdo sulieknėti. Galite pradžiai užsirašinėti savo dienotvarkę, įpročius. Taip kad pasimatytų visi neigiami įpročiai, kuriuos norėsite pakeisti gerais.

Pasirinkite pirmąjį blogą įprotį nuo kurio pradėsite. Kai jau aišku kokius įpročius norėtumėte keisti, reiktų nuspręsti, nuo kurio pradėsite. Pvz.: jei vakarus leidžiate prie televizoriaus užkandžiaudami, užkandžius keiskite į sveikus užkandžius (pvz.: morkytes), vėliau visai nustokite užkandžiauti, dar vėliau kai eina Jūsų mėgstama laida padarykite trumpą mankštelę.

Liekna figūra, tai Jūsų pasirinkimas

Liekna figūra, tai Jūsų pasirinkimas

Nustatykite aiškų lieknėjimo tikslą. Užsirašykite tikslą, tai turėtų būti aiškus ir labai Jums svarbus tikslas.

Švęskite savo pergales! Jei savaitę pavyko laikytis naujo įpročio savaitgalį save palepinkite: masažu ar kokiu nors įdomiu renginiu. Tik nepradėkite lepintis maistu!

Atsikračius vieno blogo įpročio, kitą išgyvendinti seksis daug lengviau.

Kiekvieną dieną mažais žingsneliais eikite link savo tikslo.