Lieknėjimas kitaip: 10 būdų kaip sumažinti apimtis nesistengiant

kaip sumažinti apimtis

Lieknėjimas kitaip: 10 būdų kaip sumažinti apimtis nesistengiant

Kadaise gyvenimas buvo paprastesnis. Aplinkui tiesiog buvo mažiau pasirinkimų. Šiandien viskas apsivertė. Lūžtančios knygų lentynos su skirtingais patarimais kaip ką nors padaryti. Net nesinori minėti užtvindyto interneto – jeigu bandytume patys patikrinti kokie patarimai veikia, galiausiai užtruktume visą gyvenimą. Jeigu atsibodo kiekvieną savaitę skaityti apie skirtingas dietas ir būdus kaip stebuklingai sulieknėti, pateikiame jums 10 patarimų kaip sumažinti apimtis nesistengiant. Tai nebus stebuklinga piliulė ir nenumesite 10 kg per vieną dieną. Tačiau tai padės pasiekti norimas kūno linijas ir jas išlaikyti.

• Vanduo
Nepamirškite išgerti vandens prieš kiekvieną valgymą. Stiklinė vandens prieš valgį suteiks papildomo sotumo jausmo ir leis jį pajausti greičiau. Tuo pačiu nepamirškite vandens dienos eigoje, dehidratacija gali prisidėti prie irzlumo ir užkandžiavimo.

• Tuščios kalorijos
Stenkitės nevartoti tuščių kalorijų ir negerti gaiviųjų gėrimų. Taip pat patartina rinktis nesaldintą kavą arba arbatą. Taip pat nenudžiuginsime ir dietinių gėrimų mėgėjų – pasirodo žmonės geriantis dietinius gėrimus dažniau turi didesnę liemens apimtį. Grįžtame į pirmą punktą, gal laikas prisiminti vandenį?

• Juodasis pagalbininkas
Nepamirškite kartais vietoj deserto pasiimti juodojo šokolado skiltelę. Tai net tik sumažins norą saldumynams, bet ir praturtins organizmą antioksidantais. Nebloga kombinacija, skanu ir sveika.

• Badavimui NE!
Pamirškite gurgiantį pilvą ir pasakykite tvirtą „NE“ net ir trumpalaikiui badavimui. Labai nedidelis alkio jausmas nėra pavojingas, bet jeigu nevalgome visą pusdienį ir tuo labiau kenčiame alkį – pasekmės gali būti skausmingos.

• Miegokite ilgiau, giliau ir geriau
Visada stenkitės išsimiegoti bent 7 valandas. Leidžiant kūnui pasilsėti ir atsigauti padės ne tik lieknėti, bet ir geriau jaustis. Štai neišsimiegant, viskas pasikeičia. Pilnai nepailsint mūsų organizmas pats nenorėdamas kaupia daugiau riebalų, nors ir metame svorį. Tai reiškia, kad jeigu kada nors nepavykdavo sulieknėti, nors darėte viską ką reikia, tereikėjo gerai išsimiegoti.

• Neužkandžiaukite prie kompiuterio ir TV
Televizija ir internetas gali labai paprasti pavogti mūsų dėmesį ir valandos prabėga kaip minutės. Kad taip atsitinkant nekiltų abejonių kur dingo visas maistas, tiesiog neužkandžiaukite sėdint prie kompiuterio arba žiūrėdami televizorių.

• Įsileiskite maistą į namus
Vietoj to, kad pastoviai draustumėte sau valgyti jau pamėgtą maistą, geriau išbandykite ką nors naujo. Taip pat suteikite antrą šansą nepatikusiems patiekalams. Gal antrą kartą pabandžius bus skaniau.iskrovos diena

• Salotos – pabaigai
Viena iš intuityvaus valgymo taisyklių yra suvalgyti salotas paskutines. Valgant salotas paskutines suteiksite sau laiko pajausti sotumo jausmą ir tikėtina, kad vėliau norėsite valgyti mažiau.

• Atsipalaiduokite
Mokslininkai iš Kalifornijos universiteto pastebėjo, kad žmonės pastoviai patiriantys stresą suvalgo daugiau maisto, turinčio daug riebalų ir cukraus. Tai lėmė tai, kad liemens apimtys buvo didesnės nei mažiau streso patiriančių žmonių. Išvada – mažiau streso, lengviau lieknėti.

• Gera pradžia – pusė darbo
Pradėti kiekvieną dieną su trenksmu ir pavalgykite kaip reikiant. Ne veltui sakoma: pusryčiauk kaip karalius, pietauk kaip princas ir vakarieniauk kaip elgeta. Sotūs pusryčiai suteiks energijos visai dienai.

• Kaip gi aštrus maistas?
Siūlome po truputėlį pradėti valgyti aštresnį maistą. Aštrus maistas padidina medžiagų apykaitą ir suteikia papildomo sotumo jausmo. Visai nepastebimai svorio metimas taps malonesnis.

• Pasivaikščiokite
Pasivaikščiojimas yra natūralus ir labai paprastas būdas sulieknėti. Pasivaikščiojimas nieko nekainuoja. O vaikščioti nebūtina visą dieną. Kelių pasivaikščiojimų per dieną gali užtekti apimčių dailinimui. Net ir 3 minučių pasivaikščiojimas yra pasivaikščiojimas.

• Viskas ateina su laiku
Vienas iš svarbiausių punktų yra realizacija, kad viskam reikia laiko. Deja, bet žmonės akimirksniu netenkantys labai daug svorio per metus susigrąžina beveik visą svorį atgal. Neskubėkite, susiplanuokite kiek norite numesti ir pasikonsultuokite su specialistu – sutaupysite laiko ir pinigų.

• Glitimo pinklės
Pasitaiko atvejų kai žmonės nusivilia savo figūrą ir bando mesti svorį, nors tai visai nėra reikalinga. Pavyzdžiui, kartais problema yra pastovus pilvo pūtimas. Tai suteikia diskomforto ir gali atrodyti negražiai. Viena iš pilvą pučiančių medžiagų yra glitimas. Jo gausu kvietiniuose miltuose ir visuose produktuose su jais. Pabandykite kelias dienas sumažinti glitimo vartojimą. Svorio mesti gali ir nebereikėti.

Lieknėjimo ir sveikatingumo centro specialistas Dainius Vyšniauskas pabrėžia: „ Visi esame skirtingi ir nereikia tikėtis, kad tokie pat patarimai veiks visiems. Vienam žmogui tereikia valandą ilgiau pamiegoti kiekvieną naktį, o kitam išgerti pusę litro vandens daugiau. Lieknėjimo ir sveikatingumo centre padedame žmonėms atrasti kas veikia jiems asmeniškai ir būtent todėl matome tokius rezultatus.“

Šie patarimai taip pat skamba labai paprastai. Tačiau tai tik dalis to, ką galime padaryti norėdami pakoreguoti kūno linijas. Moksliniai tyrimai parodė, kad vien geriant vandenį prieš maistą galima numesti iki 5 kilogramų per tris mėnesius. Visai nesistengiant.