Pusryčių pradžiai – stiklinė vandens su citrina

Daugelis mitybos specialistų ir gastroenterologų rekomenduoja rytą pradėti nuo stiklinės vandens su citrina.

Lieknėjimo ir sveikatingumo centro mitybos specialistas Tomas Lenart pataria stiklinę vandens su grežinėliu citrinos išgerti vos atsikėlus, kai iki pusryčių lieka pusvalandis. Tada kūnas daug geriau pasisavins vandenį, kurio po nakties miego mums trūksta.

Citrinoje kur kas daugiau kalio nei vynuogėse ar obuoliuose. Kalis neišvengiamai stiprina širdies ir kraujagyslių veiklą, puikiai atsiliepia nervinei sistemai, smegenims, padeda susikoncentruoti.
Citrinoje kur kas daugiau kalio nei vynuogėse ar obuoliuose. Kalis neišvengiamai stiprina širdies ir kraujagyslių veiklą, puikiai atsiliepia nervinei sistemai, smegenims, padeda susikoncentruoti.

1. Sustiprinsite imuninę sistemą. Su citrina gausite vitamino C ir kalio, kuris stimuliuoja nervų sistemą ir kontroliuoja kraujo spaudimą. Kalio citrinoje yra kur kas daugiau nei vynuogėse ar obuoliuose. Kalis neišvengiamai stiprina širdies ir kraujagyslių veiklą, puikiai atsiliepia nervinei sistemai, smegenims, padeda susikoncentruoti.

2. Toks gėrimas atkuria šarmų balansą, mat citrinų rūgštis nerūgština organizmo, kaip būtų galima numanyti, o puikiai subalansuoja šarmų ir rūgščių pusiausvyrą.

3. Galėsite greičiau ir lengviau lieknėti. Citrinų sultyse gausu pektinų, kurie padeda numalšinti alkį. Be to, įrodyta, kad žmonės, besilaikantys organizmą šarminančios dietos, svorį meta lengviau.

4. Citrinų sultys skatina virškinimą. Šiltas vanduo stimuliuoja virškinimo traktą ir skatina žarnyno peristaltiką. Ryte kasdien geriamas vanduo su citrinomis padeda ne tik iš virškinamojo trakto pašalinti mums nenaudingas medžiagas ir toksinus, bet taip pat palengvina tokios nemalonius simptomus kaip pilvo pūtimas, rėmuo, raugulys.

5. Gėrimas šiek tiek skatina šlapimo išsiskyrimą, tad padeda greičiau valyti organizmą, šalinti iš jo šlakus.

6. Pradėdamos rytą tokiu gėrimu, greitai pastebėsite, kad pagražėjo veido oda. Be to, vitaminas C mažina raukšles, o dėmelės ima palaipsniui nykti, nes iš kraujo šalinami toksinai.

7. Stiklinė vandens su citrina – tai gera pradžia naujai dienai. Visos organizmo sistemos, o ypač antinksčiai, išskiriantys hormonus, ima dirbti efektyviau.

8. Kovoja su uždegimais. Kasdien gerdamos vandenį su citrina jūs iš organizmo pašalinsite nuodingas medžiagas, kurios linkusios kauptis, taip pat sumažinsite viso kūno rūgštingumą, dėl ko gali kilti įvairių ligų ir uždegimų.

9. Citrinos atgaivina burnos kvapą, taip pat gelbsti nuo dantų skausmo, palengvina dantenų uždegimo simptomus.

10. Padeda atsikratyti priklausomybės kofeinui.  Rytinę kavą išmainykite į vandens su citrina stiklinę ir netrukus įsitikinsite šio gėrimo veiksmingumu. Jis padės pabus ne ką blogiau nei kava.

 

Beje, šiltas vanduo (ne karštas, o drungnas!) tinka ne tik ryte. Galite gurkšnoti jį ir dieną. Kai norisi n-ojo puodelio kavos ar kažko skanaus? Gerkite stiklinę šilto vandens su citrina. Matysite, šie norai kaipmat išgaruos ar bent jau gerokai sumažės.