Šri šri Joga

Kviečiame į Šri šri jogos užsiėmimus su jogu Rolandu! Kiekvieno užsiėmimo metu bus daromi kvėpavimo (pranayama) pratimai, lengvos fizinės padėtys (asana), gilus atsipalaidavimas (yoga nidra) ir meditacija.

Antradieniais ir ketvirtadieniais:
10:30 – 12:00 val.
16:30 – 18:00 val.

Kaina 10 kartų: 60 eurų, 1 kartas 8 eurai
Registracija: lieknejimocentras@gmail.com arba tel.: 867000393
IMG_0278

Kas yra Šri Šri joga?

Visais laikais žmonės troško atrasti laimės paslaptį. Šventieji ir išminčiai, ieškodami gyvenimo Tiesos ir pasiekę tobulą sąmoningumą, rasdavo vieną ir tą patį atsakymą į klausimą, kas gyvenimą padaro sveikesnį, laimingesnį ir prasmingą. Jie šią paslaptį vadino Joga. “Lygiai kaip gėlės žiedas, žmogaus gyvenimas gali išsiskleisti ir pražysti. Žmogaus galimybių išsiskleidimas ir sužydėjimas yra joga.” (Šri Šri Ravi Šankaras) Šri Šri joga perteikia senovės išmintį ir jogos techniką paprastai ir džiaugsmingai, suprantamai kiekvienam ieškotojui. Ji apjungia kūną, kvėpavimą ir protą į darnią visumą, ugdydama žmogaus sąmoningumą. Šri Šri jogos praktika suteikia esminių žinių norintiems gyventi sveikesnį, laimingesnį ir ramesnį gyvenimą. Fizinėje plotmėje, atliekant jogos pozas stiprinami raumenys, jiems susitraukiant ir išsitempiant suaktyvėja kraujotaka, pripildydama kūno ląsteles šviežio kraujo, o kartu su juo – ir naujos energijos. Jogos pozų išlaikymas mažina riebalų ir cholesterolio kiekį, o jogo kvėpavimas leidžia širdžiai įsisavinti daugiau deguonies – taip aktyvuojamos visos kitos organizmo funkcijos. Atliekant kvėpavimo pratimus sumažėja toksinų kiekis kraujyje, iš kūno pašalinama nereikalinga įtampa. Visgi labiausiai jogos poveikis jaučiamas proto lygmenyje – tai ramus protas ir švytinti šypsena.

Kvėpavimas

Taisyklingas kvėpavimas – neatsiejama jogos dalis. Pranajama, tai pranos, arba gyvybinės energijos valdymas. Pranajama reiškia „kvėpavimo valdymą“ arba „kvėpavimo techniką“. Ši vidinės gyvybės jėgos paskirstymo praktika yra nukreipta į organizmo regeneracijos procesus ir padeda praktikuojančiajam pasirengti meditacijai. Įkvėpdami mes aprūpiname savo organizmą deguonimi, kuris keliauja mūsų organizmu, pasiekdamas ir užpildydamas atokiausius organizmo kampelius. Iškvėpdami mes pašalime iš organizmo anglies dvideginį, su kuriuo kartu iš kūno pasišalina ir nereikalingos toksinės medžiagos. Praktikuojant pranajamą, organizme pasiekiama deguonies ir anglies dvideginio pusiausvyra.

Asana (jogos poza)

Sanskrito kalbos žodis „asana“ dažnai verčiama kaip poza. Iš tikrųjų šis žodis reiškia sėdėjimą. Asanomis buvo siekiama sustiprinti ir parengti kūną ilgai meditacijai sėdint ant žemės. Klasikinės jogos mokslas asaną įvardina kaip vieną iš aštuonių jogos sudėtinių dalių ir teigia, kad asana turi būti stabili ir patogi, joje kūnas tvirtas, bet neįsitempęs. Atliekant asaną svarbu lėtai ir giliai kvėpuoti. Darydami asaną, suvokite ir gerbkite savo kūno ribas, išbūkite joje jausdami malonų ir švelnų tempimą – be jokio skausmo, įsitempimo ar nuovargio.

Meditacija

„Meditacija yra menas nieko neveikti“ (Šri Šri Ravi Šankaras). Tai įvyksta tuomet, kai mes giliai atsipalaiduojame ir mūsų protinė veikla nurimsta. Meditacijos galima lengvai išmokti. Reguliari meditacija įneša į kasdieninį gyvenimą pastebimų pokyčių: sumažėja įtampa kasdienėse situacijose, dingsta nerimas, nusivylimas. Pagerėja atmintis, dėmesingumas, atsiranda vidinė ramybė. Atradus vidinį ryšį su savimi, gyvenimas tampa prasmingas ir visavertis.

Žinios

Viskas, ko reikia, kad gyvenimas taptų harmoningas, priimtinas, palaimingas, vadinama Gyvenimo menu. Šešios gitaros stygos turi būti suderintos, būgnas turi skambėti. Panašiai ir įvairūs gyvenimo aspektai turi derėti tarpusavyje. Mūsų santykiai su pačiu savimi, šeimos nariais, bendradarbiais, visuomene – visa tai turi būti dermėje. Fizinių, socialinių ir dvasinių aspektų puoselėjimas yra Gyvenimo menas. Kad jaustume pilnatvę, santarvę su pačiu savimi, kad širdis galėtų šypsotis, mums reikia kai ką žinoti. Yra keturi energijos šaltiniai – maistas, miegas, kvėpavimas ir meditacija. Kvėpavimas yra labai svarbus, be jo mūsų kūnas neturi jokios vertės. Tačiau nei mokykloje, nei namuose mes nebuvome mokomi pažinti kvėpavimą. Jei tik mes suvoktume kvėpavimo galią, mes galėtume suvaldyti savo mintis ir emocijas. Galėtume suvaldyti pyktį ir negatyvias nuotaikas. Lygiai taip pat keletas minučių gilios meditacijos suteikia mums daug energijos. Jūs sukurti iš nekintamos būties esmės, vadinamos meile. Taip kaip kūnas sudarytas iš aminorūgščių ir kitų elementų, mūsų dvasia sukurta iš meilės. Vis dėlto kiek nedaug dar esame suvokę. Visi norime mylėti ir būti mylimi, tačiau nesame prisilietę prie pačios meilės esmės. Meilės galia – tokia gili. Ji gali išgydyti žmones nuo dvasinių, fizinių ar emocinių negalavimų. Gyvenimo menas yra tai, kas leidžia išplėsti šią vidinę meilės erdvę mūsų gyvenime ir aplink mus. Tai yra meditacija. Jei medituojate, palankios situacijos ima kurtis aplink jus. Meditacijos taip reikia pasauliui šiandien, tiesiog kiekvieną valandą. Meditacija suteikia ramybę mums ir keičia vibracijas aplink mus. (Iš Šri Šri pašnekesio su mokiniais Budapešte, Vengrijoje, 2009 m. birželio 23 d.)

joga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *