Po vieno apsilankymo pirtyje kūnas praranda apie du litrus vandens – todėl šiuo būdu yra lengvai pastebimi rezultatai, tačiau, kad ir kaip būtų gaila, tačiau visi prarast komponentai organizme atsistato jau po paros.
Bet pirtyje tikrai galima sulieknėti, jeigu:
1. Atsisakysite kontrastinių procedūrų. Temperatūrų kaita puikiai veikia kraujotaką ir imuninę sistemą, tačiau užkemša poras, per kurias yra pašalinamos kalorijos ir t.t.
2. Nesigarinsite iki išsekimo, o į pirtį užeisite dažniau ir būsite trumpiau, o po ko susisukusi į paklodę palauksite, kol pats kūnas nustos prakaituoti.
3. Gersite tik karštus gėrimus, stimuliuojančius prakaitavimą.
4. Garinsitės tik atsigulusi ir nelabai drėgnoje pirtyje.
5. Be to atsiminkite, kad tie, kurie kaitinasi tuščiu skrandžiu, lieknėja, o kas pilnu – storėja.
Svarbu žinoti renkantis pirtį
Turkiška pirtis yra draudžiama žmonėms, kurių bloga kraujotaka.
Sergantys toksikardija arba klaustrofobija saunų turėtų vengti.
Drėgnas turkiškas garas minkštesnis už standų rusišką, ir minkštesnis už sausą saunos – tiems, kas niekada nebuvo pirtyje, geriausia pradėti nuo turkiškos. Turkiška pirtis atrodo liūdna dėl jos fiksuotos temperatūros (85 laipsniai), o rusiškoje ir saunoje ją galima rinktis – nuo 85 iki 100 laipsnių.
Sauna labiau tinka sportiškiems žmonėms: neužima daug laiko, greičiau pašalina raumenų nuovargį, pakelia tonusą. Sauna – ideali priemonė pradėti naują dieną arba pasirengti šokiams visai nakčiai.
Turkiškoje pirtyje jūs atrasite tamsų rytietišką lėtumą. Ir nors ten ja priimta pradėti dieną, su mūsų tempais jai geriau skirti antrą dienos pusę arba vakarą, kad po to galima būtu grįžti namo, atsigulti į lovą ir užmigti kūdikio miegu.
Rusiška pirtis suderina abi tradicijas. Ja geriausia būtu užbaigti darbo savaitę, lyg ir atsikratant per savaitę susikaupusių pergyvenimų, stresų ir nesusipratimų.
Pirčių pasaulyje:
Japoniška pirtis
Iš pažiūros labai paprasta, tačiau egzotiška. Statinė užpildoma iki 50-60 laipsnių įkaitintomis kedro pjuvenomis, sumaišytomis su egzotiškomis žolėmis. Įlindus į šią masę, jos šiluma ir aromatu galima mėgautis 10-15 min.
Prakaitą sugeria pjuvenos, o kūnas yra prisotinamas naudingų gydomųjų žolių. Japonai teigia, kad tokia pirtis nuostabiai sugeria riebalinius sluoksniukus.
Airiška pirtis
Šioje pirtyje karštas oras eina specialiais vamzdžiais po grindimis ir sienomis. Šios sistemos dėka joje labai lengva kvėpuoti. Kaip ir turkiškas chamamas, pirtis turi keletą patalpų, kuriose yra palaikoma skirtinga temperatūra.
Kanadietiška pirtis
Pagrindinis dalykas šioje pirtyje yra didžiulis maišas, prikimštas šieno arba lapų. Jame susidaro ypatingas klimatas, kuris leidžia atlikti garinimo procedūrą. Įlindus į maišą galima ne tik gerai išprakaituoti, bet taip pat odą iškvėpinti nuostabiu lapų aromatu.
Itališka pirtis
Primena japonišką, bet vietoje pjuvenų yra naudojamas smėlis. Po jos būtų puiku išsimaudyti jūros vandenyje ir pasivolioti saulytėje. Ši pirtis gydo sąnarių ligas ir drėkina odą.