Komanda

Lieknėjimo centro komanda – susipažinkim!

SEMINARŲ  VADOVAI

Svorio augimą įtakoja ne judėjimo stoka, bet ir neteisingi mitybos įpročiai bei psichosocialiniai veiksniai. Todėl neatskiriama mūsų lieknėjimo cento komandos dalimi tapo seminarų vadovai, mitybos ir gyvensenos specialistas Tomas Lenart bei psichologė Konstancija Dauguvietytė.
Šie seminarai įtraukti į dviejų savaičių ir keturių savaičių apimčių mažinimo programas.

Lina Smaidrytė “Lieknėjimo ir sveikatingumo centro” įkūrėja.

lieknėjimo akademija
Lieknėjimo centro vadovė Lina Smaidrytė ir trenerė

“Darbas Lieknėjimo centre su lieknėti nusprendusiais žmonėmis man yra  viena iš gyvenimo prasmių ir tuo pačiu malonumas. Apima nepakartojamas jausmas, kai matai, kaip žmones nusprendžia pakeisti gyvenimo būdą, kai padedi jiems žengti pirmuosius žingsnius sveikos mitybos ir sporto pasaulyje, kai matai, kad jiems ne tik figūra gražėja, bet ir savijauta, nuotaika, kaip po truputi jų akyse atsiranda pozityvumas ir motyvacija. Ir galiausiai jiems pavyksta pasiekti ne tik lieknėjimo tikslų, bet ir užsikrėsti sporto “virusu” bei pakeisti mitybos įpročius, – pasakoja Lina.
Lieknėjimo grupei Lina veda diafragminio kvėpavimo ir riebalų deginimo treniruotes, Kalanetiką, Aerobikos šėlsmą ir Aerobikos šokio užsiėmimus bei kitas treniruotes, taip pat ji sukūrė ir Sportuojančių mamų klubą, kur stiprėti renkasi mamyčių bendruomenė.
Lina lieknėjimo grupei skaito praktinę paskaitą apie Iškrovos dienas ir konsultuoja iškrovos klausimais.  Paskutiniame lieknėjimo programos susitikime veda žaidimą „Egzaminas :)“.
Įgytos žinios, pasiekimai:
2009 – 2014 m. Artentinietiško tango pamokos.
2010 m.  sukurta pirmoji Lietuvoje kompleksinė dviejų savaičių apimčių mažinimo programa. Kuri tobulinama iki šiol.
2013 – 2014 m. Viešųjų ryšių profesinės studijos
2016 – 2017 m. Vilniaus Edukologinio Universiteto “Trenerių kursai”.
2016 – 2019 m. Braziliškojo Zouk pamokos.
2017 m. Fitness callanetics kursuose pagilintos žinios apie Kalanetiką.
2017 m. paskaita „Viskas apie sveiką nugarą“.
2017 m. seminaras „Kas sukelia nugaros skausmą ir kaip jo išvengti?”
2017 m. Active Training mokymai “Nutukusių asmenų gyvensenos valdymas”
2017 m. Tarptautinės mokslinės praktinė konferencija “Funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos mokslo ir praktikos naujienos”
2017 m. Teorinis – praktinis seminaras “Judesių biomechanika, anatomija, fiziologija. Nėščiųjų mankšta. Asmeninės ir grupinės treniruotės dirbant su nėščiosiomis”
2017 m. Praktinis seminaras “Masažinis volas: funkcinės treniruotės ir raumenų atpalaidavimas”! (Funkcinė stuburo ir pečių korekcijos treniruotė / terapija su ilguoju masažiniu pilates volu. Raumenų fascijos atpalaidavimo treniruotė su trumpuoju masažinu volu)
2018 m. Teorinis seminaras “The secrets of success in the beauty industry”

***

Sveikos mitybos bei gyvensenos konsultantas Tomas Lenart “Lieknėjimo ir sveikatingumo centre” veda paskaitą „Sveika mityba ir produktų grupės pagal sudėtį ir jų derinimas“. Lieknėjimo procesui ne mažiau už sportą yra svarbi mityba, maisto kokybė ir derinimas bei suvalgomas kiekis.
Susitikimo metu su sveikos mitybos bei gyvensenos specialistu Tomu Lenart sužinosite apie sveikos mitybos pagrindus, susipažinsite su maisto derinimo taisyklėmis, gausite produktų grupių pagal sudėtį ir jų derinimo lenteles, ir žinoma daugybę tinkamos mitybos patarimų. Kad įgytas žinias būtų lengviau pritaikyti praktikoje norintys galės savaitę rašyti mitybos dienoraštį, kuriame reiks kiekvieną dieną rašyti kada ir kas yra suvalgoma. Vėliau po savaitės sveikos mitybos ir gyvensenos specialistas patikrins dienoraščius ir pakomentuos kiekvieno lankytojo likusias mitybos klaidas.
Sužinosite kokie esminiai mitybos faktoriai lemia mūsų svorį, kokias neleistinas klaidas daro kovojantys su savo svoriu, suprasite kaip būti savo kūno sąjungininku. Sužinosite paprastus, tačiau labai efektyvius kelius, kaip mažinti savo svorį ir kartu gerinti sveikatą pasinaudojant naujausiomis mokslinėmis žiniomis. Išmoksite suprasti savo organizmo poreikius ir geriau juo rūpintis. Patikėkite, jūsų kūnas tikrai jums atsidėkos už tinkamą priežiūrą.
Įgytos žinios:
• Stonebridge College, UK (Advanced Coaching, 2008) „Išplėstinė koučingo programa“
• Alternative Medicine College of Canada (Natural Health Consultant, 2007)
• „Sveikatingumo konsultantas“

***

psichologė konstancija dauguvietytePsichologė Konstancija Dauguvietytė “Lieknėjimo ir sveikatingumo centre” veda paskaitas „Emocinis valgymas: jo priežastys bei kaip jį įveikti“.
Kai kurie žmonės yra linkę valgyti tada, kai jaučia įtampą ar kitokį emocinį sujaudinimą, tai vadinama emociniu valgymu. Net 92 proc. mūsų centro dalyvių buvo būdingas silpniau ar stipriau išreikštas emocinis valgymas. Pyktis, nuobodulys, stresas, vienatvė ir liūdesys – visa tai gali sukelti emocinio valgymo priepuolius. Seminare psichologė aptaria, kokios priežastys dažniausiai lemia emocinį valgymą, kaip atskirti emocinį ir fiziologinį alkį, kokių žingsnių imtis, jei vis tik užplūdo staigus ir be galo stiprus emocinis alkis? Bandysime atpažinti, kokie emociniai bei fiziniai poreikiai prašosi būti “pamaitinti” bei kaip puoselėti save ir tvarkytis su kasdieniais emociniais iššūkiais be maisto pagalbos.
Mažoje ir jaukioje dalyvių grupėje kiekvienas bus pastebėtas, pakalbintas ir išklausytas. Turėsite galimybę pasidalinti asmenine patirtimi, klausti ir gauti atsakymus, suprasti, kaip orientuotis emocinio valgymo labirinte.

Lieknėjimo grupės lankytojai gaus elektroninę knygą “Psichologinės storėjimo priežastys”.

***

INSTRUKTORIAI 

Trenerė – kineziterapeutė Laura Banevičienė.  “Lieknėjimo ir sveikatingumo centre” veda specifines lieknėjimo treniruotes (diafragminio kvėpavimo užsiėmimus ir riebalų deginimo treniruotes), sveikatingumo mankštas, kalanetikos ir piletes treniruotes, mankštas vaikams, sveikatinimo mankštas senjorams, funkcines ir individualias treniruotes. 
Trenere dirbu iš pašaukimo, tai pagrindinis mano pragyvenimo šaltinis. Ilgai sportavau tik savo malonumui, kol vieną kartą nesulaukiau pasiūlymo iš draugės pravesti kelias treniruotes. Tada supratau, kur tikrasis mano pašaukimas. Keikiau save, kad iššvaisčiau gyvenimo metus informacinių sistemų ir tarptautinio verslo vadybos studijoms. Tuomet ėmiau gilinti žinias naujoje srityje. O čia tikrai yra ką veikti: psichologija, anatomija, traumos, kineziterapija, mityba, pedagogika. Ir dar daug darbo pačiai su savimi, nes turiu būti pavyzdžiu kitiems. Po kelių metų mečiau savo pagrindinį darbą ir likau dirbti tik trenere.
Dabar mano bagaže ne vieni metai trenerės darbo, daug patirties ir žinių. Tobulinu žinias kineziterapijos srityje. Domiuosi bioenergetika, mityba (pati esu veganė), psichologija ir dar daug kuo kitu, kas vienaip ar kitaip liečia mano darbo sritį. Mano šūkis perimtas iš mano guru Elliott Hulse, pasaulyje žinomo trenerio, – „Būti geriausia savo pačios versija ir taip įgalinti ja tapti kitus“.
Įgytos žinios:
2014 m. sertifikatas „Eurofitnessmania Boutique Vilnius – 2014“
2016 m. seminaras „Aktualūs medicininiai klausimai sportininkui 1 dalis. Sportininko ABC“
2016 m. seminaras „Aktualūs medicininiai klausimai sportininkui 2 dalis. Sportininko ABC“
2016 m. kursai trenerio licencijai gauti, LEU
2016 m. teorinis-praktinis „Skausmo problema kineziterapijoje“, LSU
2016 m. mokslinė-praktinė konferencija „Idiopatinės skoliozės diagnostikos ir gydymo aktualijos“, VU, GEMMA
2016 m. tarptautinė konferencija „Exercise for Health and Rehabilitation“, LSMU
2016 m. teorinis-praktinis seminaras „Lėtinės neinfekcinės ligos ir metabolinis sindromas kineziterapijoje“, LSU
2017 m. sporto vadybos seminaras „Y ir Z kartos sporte. Darbas su jaunąja karta“, Sportininkų mokymų centras
2017 m. teorinis–praktinis seminaras „Atletinis sportininkų rengimas: pramankštos ir atvėsimo aktualijos“, LSU
2017 m. konferencija „Fizikinių veiksnių naudojimo kineziterapeuto klinikinėje praktikoje galimybės“, Lietuvos kineziterapeutų draugija
2017 m. seminaras „Stuburo 911“, Lympo
2017 m. konferencija „Kaklo ir pečių juostos problemos bei jų sprendimo būdai“, Lietuvos kineziterapeutų draugija
2017 m. seminaras „Dažniausios sportinės traumos – ką reikėtų žinoti treneriui: prevencija, gydymas, reabilitacija, sugrįžimas į sportą“, Sportininkų mokymų centras
2017 m. konferencija „Gyvensenos įtaka mūsų pacientų sveikatai“, Lietuvos bendrosios praktikos gydytojų draugija
2017 m. Active Training mokymai “Nutukusių asmenų gyvensenos valdymas”
2017 m. Tarptautinės mokslinės praktinė konferencija “Funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos mokslo ir praktikos naujienos”
2017 m., studijų dalykas Kineziologija, biomechanika, VIKO
2018 m., seminaras „Šiuolaikiniai nugaros skausmo valdymo būdai. Stuburo stabilizavimo pratimai“, LSU
2018 m., konferencija „Alkūnės ir dilbio problemos bei jų sprendimo būdai“, Vilniaus kolegija ir Lietuvos kineziterapeutų draugija
2018 m., seminaras „Viršutinės ir apatinės galūnių distalinių sąnarių kineziologija: kineziterapinio ištyrimo ir intervencijų pagrindimas“, Donald A. Neumann, LSU
2018 m., Respublikinė Lietuvos kineziterapeutų draugijos konferencija, skirta pasaulinei kineziterapijos dienai paminėti
2018 m., forumas „Fitnesas ir sveikata. Sporto psichologija, medicina ir mityba“, Aeromix
2018 m., konfecencija „Funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos mokslo ir praktikos naujienos“, LSU ir Lietuvos funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos asociacija
2018 m., tarptautinė praktinė konferencija „ Exercise for Health and Rehabilitation“, LSMU
2018 m., seminaras „Stuburo raumenų energijos technikos“, Rolandas Kesminas, LSU
2018 m., seminaras „Pusiausvyros ir koordinacijos sutrikimų įvertinimas ir korekcija reabilitacijoje“, LSU
2018 m., studijų dalykas Kineziologija, biomechanika, VIKO
2018 m., studijų dalykas Fizioterapija, VIKO
2018 m., studijų dalykas Kinezioterapijos metodikos, VIKO
2018 m., studijų dalykas Sporto kineziterapija, VIKO
2019 m., studijų dalykas Masažo technikos, VIKO 2019 m., studijų dalykas Traumatologija ir ortopedija, VIKO

 Instruktorė  – kineziterapeutė Ieva Budrytė
„Dar mokykloje pradėjau domėtis žmogaus kūnu, medicina, vėliau pati turėdama laikysenos problemų sužinojau apie kineziterapiją. Sužavėjo tai, kaip galima pagerinti sveikatą ir bendrą būseną judant, kaip PATS žmogus gali padėti sau. Būtent norėdama pati gerai jaustis, pagerinti laikyseną, išvengti skausmų ir pajusti kūno laisvę, pradėjau studijuoti ir to siekti. Pajutus judesio naudą, stiprėjo noras perduoti tai kitiems. Norėdama padėti sau ir kitiems nuolat gilinu žinias. Šiuo metu mokausi Cantienica® metodo kūno formoms ir laikysenai ir siekiu tapti Cantienica® metodo 1 pakopa Bronza instruktore.“kineziterapeute Ieva
„Lieknėjimo ir sveikatingumo centre” Ieva galima sutikti sveikatingumo mankštose, kalanetikos ir pilates, BodyFlex, riebalų deginimo treniruotėse.

2014 – 2017 m. Vilniaus kolegija. Kineziterapeuto kvalifikacija.
2016 m. Respublikinė praktikinė konferencija „Stuburo ir dubens srities problemos bei jų sprendimo būdai“.
2017 m. Respublikinė konferencija „Fizikinių veiksnių naudojimo kineziterapeuto klinikinėje praktikoje galimybės“
2017 m. Respublikinė praktikinė konferencija „Kaklo ir pečių juostos problemos bei jų sprendimo būdai“.
2017 – 2018 m. Cantienica® treniruočių mokymai.
2018 m. Respublikinė praktikinė konferencija „Alkūnės ir dilbio problemos bei jų sprendimo būdai“.
2018 m. Prof. Donald A. Neumann teorinis seminaras „Viršutinės ir apatinės galūnių distalinių sąnarių kineziologija: kineziterapinio ištyrimo ir intervencijų pagrindimas“.
2018-2019 m. CANTIENICA®-metodas. 1 pakopa. Bronza.

Instruktorė  – kineziterapeutė Jūratė Domeikaitė
Sportas ir aktyvus gyvenimas mane pradėjo lydėti nuo mažų dienų. Jau pradinėse klasėse lankiau plaukimo pamokas ir šokius, vėliau pradėjau užsiiminėti lengvąja atletika ir tai mane užgrūdino kaip asmenybę, išmokė atsakomybės ir laikui bėgant tapo lyg savotiškas „ narkotikas“., patyrusi traumą pradėjau gilintis žmogaus biomechaniką, laikyseną ir judėjimo galimybes, supratau, kad daugelį traumų lemia mūsų silpni raumenys ar neteisingai atliekami tam tikri pratimai sporto metu, kas mane ir pastūmėjo studijuoti kineziterapiją. Studijų metu pastebėjau, kad sujungus sportą ir masažą galima pasiekti labai gerų rezultatų ir šiose srityse pradėjau gilinti savo žinias. Šiu metu jau šeši metai kaip dirbu kineziterapeute ir laisvu laiku masažuoju. Taip pat dirbdama su žmonėmis turinčiais nugaros problemų supratau, kad giliųjų raumenų treniruotės gali padėti išvengti operacijų ir gražinti į pilnavertį gyvenimą. Dabar šioje srityje gilinu savo žinias.
Aš stengiuosi vadovautis šiomis mintimis, kad svarbu nesustoti ir judėti pirmyn. Sportas teikia energijos ir motyvacijos įveikti kliūtis, stiprina pasitikėjimą savimi, daro mus sveikesnius fiziškai ir emociškai, bei padeda mums atskleisti savo potencialą.
„Lieknėjimo ir sveikatingumo centre“ Jūratę galima sutikti Pilates, Kalanetikoje, BodyFlex, riebalų deginimo, mankštose vaikams, sveikatingumo ir nėščiųjų mankštose. kineziterapeute jurate lieknėjimo centro komanda
Įgytos žinios:
2013 – 2016 m. Vilniaus kolegija. Kineziterapeuto kvalifikacija.
2013 m. seminaras „ Atviros ir uždaros grandinės kineziterapijoje. Laikysenos įvertinimas ir sveikatingumo programų sudarymas.
2014 m. „Kiniškų masažų“ atlikimo kvalifikacija
2014 m. konferencija „Neurochirurginių pacientų slauga ir kineziterapija“
2014 – 2015 m. „ Klasikinio masažo“  klalifikacijos kėlimo kursai.
2014 m. seminaras “Pagrindiniai raumenų disfunkcijos sindromai. Klasikinis raumenų testavimas ir disfunkcijų korekcija”.
2014 m. seminaras “Gymstick treniruočių lazda, elestinio pasipriešinimo sistema ir funkcinių pratimų koncepcija kineziterapijoje”, kurio metu gavau tarptautinį Gymstick trenerio sertifikatą.
2015 m. seminaras “Reabilitacijos metodų ir priemonių efektyvumas”.
2016 m. Stuburo ir dubens srities problemos bei jų sprendimo būdai, respublikinė praktinė konferencija.
2017 m. Kaklo ir pečių juostos problemos bei jų sprendimo būdai, respublikinė praktinė konferencija.
2018 – 2019 m. Pilates mokymai

Instruktorė – kineziterapeutė Lorita Birbilienė
Judesys gydo, sveikatina, kartu su medikamentiniu gydymu kuria stebūklus. Tuo įsitikinau prieš 14 metų, kai artimas žmogus patyrė insultą. Gydytojų diagnozė neguodė: žmogaus dienos suskaičiuotos. Nenorėjome pasiduoti, todėl pradėjome domėtis, kas dar be vaistų gali padėti. Išeities paieškos atvedė prie kineziterapijos, taikomosios kineziologijos, kinų medicinos. Pakeičiau profesiją ir gyvenimo būdą. Artimas žmogus sustiprėjo, po pusės metų pradėjo vaikščioti, aktyviai domėjosi socialiniu gyvenimu, rašė. Vienos reabilitacinės ligoninės vadovas sakė, jog tai – unikalus atvejis, kurį jis kaip pavyzdį pasakoja savo studentams, ką gali žmogaus noras, valia kartu su kineziterapija.lieknėjimo centro komanda kineziterapeutė Lorita
Išsilavinimas ir įgytos žinios:
2014-2017m. Vilniaus kolegija. Kineziterapeuto kvalifikacija.

2014-2018 . Kursai ir konferencijos:
* Osteopatija. Miofascinės tarpusavio sąveikos. Pilnapadystė (vadovas V. Glamazda, Kijevas).
* Osteopatija. Skoliotinių lankų formavimas (vadovas V. Glamazda, Kijevas).
* Osteopatija. Kaukolės smegenų nervai (vadovas V. Glamazda, Kijevas).
* Osteopatija. Viršutinių ir apatinių galūnių miofascinis balansas (vadovas V. Glamazda, Kijevas).
* Taikomoji kineziologija ir funkcinė neurologija (vadovas N. Janushanec, St. Peterburgas).
* Minkštosios manualinės technikos (vadovė S. Počenkova, Maskva).
* Visceralinė chiropraktika pagal A. Ogulovo metodą (vadovas V. Krupovnickas, Vilnius).
* Tradicinė kinų filosofija ir medicina (vadovė D. Sekmokienė, Kaunas).
* Kinų masažas – tapingas (vadovė D. Sekmokienė, Kaunas).
Modifikuotas giluminių audinių masažas (vadovas A. Pelvin, Maskva)
* Klasikinis masažas (vadovė L. Kovaleva, Vilnius).
* Klubo sąnario reabilitacijos principai (Vilniaus kolegija, Vilnius).
* Funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos mokslo ir praktikos naujienos (Lietuvos Sporto universitetas. Kaunas).
* Masažo technologijų forumas (ISPADO, Vilnius)
* Peties ankštumo sindromas. (Vilniaus kolegija, Vilnius).

Jogos ir meditacijų mokytoja Rūta  Kilmanaitė
Mano gyvenimo filosofija – ramiai kvėpuoti, priimti visas gyvenimo situacijas su meile ir ramybe, dažniau šypsotis, nes – mes visi šioje planetoje tik pakeleiviai.
lieknėjimo centro komanda jogė rūtaSattva (Skt. सत्त्व, sattva IAST – “grynumas”, “grynas”, pažodžiui išversta “egzistencija, tikrovė”) – esmė, gėris. Tarp trijų savybių – sattva, radža ir tamas – sattva laikoma gryniausia ir aukščiausios materialinės prigimties kokybė. Terminas taip pat vartojamas budizmo filosofijoje.
2005 ir 2007 m. jogos mokiausi Indijos vienuolyne pas mokytoją Šri Šri Ravi Šankarą.
2008 m. baigiau Baltijos labdaros ir paramos fondo “GM” “Neagresijos programą” (NA).
Nuo 2012 m. gegužės 12 d. priklausau Tartautinei Jogos Aljanso organizacijai, esu sertifikuota jogos mokytoja Rišikešo Jogos Institute Indijoje.
2008 m. vedžiau neagresijos programą Vilniaus mokyklose ir pataisos namuose, dirbau su paaugliais (8-15 metų).
Nuo 2010 m. rugsėjo mėn. iki 2012 m. birželio mėn. vedžiau jogos pamokas VšĮ “Saulės gojus”, VšĮ “Mėnulio vaikai” ir AISV (The American International School of Vilnius) vaikams nuo 2 iki 12 metų.
Nuo 2012 m. iki dabar vedu jogos pamokas vaikams ir suaugusiems jogos centruose ir privačiai.
Praktikuoju ir mokau Sattva jogos.