Komanda

Lieknėjimo centro komanda – susipažinkim!

SEMINARŲ  VADOVAI

Svorio augimą įtakoja ne judėjimo stoka, bet ir neteisingi mitybos įpročiai bei psichosocialiniai veiksniai. Todėl neatskiriama mūsų lieknėjimo cento komandos dalimi tapo seminarų vadovai, mitybos ir gyvensenos specialistas Tomas Lenart bei psichologė Konstancija Dauguvietytė.
Šie seminarai įtraukti į dviejų savaičių ir keturių savaičių apimčių mažinimo programas.

Lina Smaidrytė “Lieknėjimo ir sveikatingumo centro” įkūrėja.

lieknėjimo akademija
Lieknėjimo centro vadovė Lina Smaidrytė ir trenerė

“Darbas Lieknėjimo centre su lieknėti nusprendusiais žmonėmis man yra  viena iš gyvenimo prasmių ir tuo pačiu malonumas. Apima nepakartojamas jausmas, kai matai, kaip žmones nusprendžia pakeisti gyvenimo būdą, kai padedi jiems žengti pirmuosius žingsnius sveikos mitybos ir sporto pasaulyje, kai matai, kad jiems ne tik figūra gražėja, bet ir savijauta, nuotaika, kaip po truputi jų akyse atsiranda pozityvumas ir motyvacija. Ir galiausiai jiems pavyksta pasiekti ne tik lieknėjimo tikslų, bet ir užsikrėsti sporto “virusu” bei pakeisti mitybos įpročius, – pasakoja Lina.
Lieknėjimo grupei Lina veda diafragminio kvėpavimo ir riebalų deginimo treniruotes, Kalanetiką, Aerobikos šėlsmą ir Aerobikos šokio užsiėmimus bei kitas treniruotes, taip pat ji sukūrė ir Sportuojančių mamų klubą, kur stiprėti renkasi mamyčių bendruomenė.
Lina lieknėjimo grupei skaito praktinę paskaitą apie Iškrovos dienas ir konsultuoja iškrovos dienų klausimais. Paskutiniame lieknėjimo programos susitikime veda žaidimą „Egzaminas – protmūšis žinių patikrinimas“.
Įgytos žinios, pasiekimai:
2009 – 2014 m. Artentinietiško tango pamokos.
2010 m.  sukurta pirmoji Lietuvoje kompleksinė dviejų savaičių apimčių mažinimo programa. Kuri tobulinama iki šiol.
2013 – 2014 m. Viešųjų ryšių profesinės studijos
2016 – 2017 m. Vilniaus Edukologinio Universiteto “Trenerių kursai”.
2016 – 2020 m. Braziliškojo Zouk pamokos.
2017 m. Fitness callanetics kursuose pagilintos žinios apie Kalanetiką.
2017 m. paskaita „Viskas apie sveiką nugarą“.
2017 m. seminaras „Kas sukelia nugaros skausmą ir kaip jo išvengti?”
2017 m. Active Training mokymai “Nutukusių asmenų gyvensenos valdymas”
2017 m. Tarptautinės mokslinės praktinė konferencija “Funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos mokslo ir praktikos naujienos”
2017 m. Teorinis – praktinis seminaras “Judesių biomechanika, anatomija, fiziologija. Nėščiųjų mankšta. Asmeninės ir grupinės treniruotės dirbant su nėščiosiomis”
2017 m. Praktinis seminaras “Masažinis volas: funkcinės treniruotės ir raumenų atpalaidavimas”! (Funkcinė stuburo ir pečių korekcijos treniruotė / terapija su ilguoju masažiniu pilates volu. Raumenų fascijos atpalaidavimo treniruotė su trumpuoju masažinu volu)
2018 m. Teorinis seminaras “The secrets of success in the beauty industry”
2019 m. Teorinis seminaras “Emocinio valgymo sutrikimai”
2020 m. Teorinis seminaras “Nutukimo mažinimo moderniosios technologijos”, Lietuvos sporto universitetas prof. dr. Albertas Skurvydas.
2020 m. Trigerinių taškų (raumenų įtampų) atpalaidavimas post izometrinės relaksacijos metodu
2020 m.   Prof. dr. Alberto Skurvydo seminaras “Efektyvaus vaikų, suaugusių ir senjorų treniravimo naujovės”
2020 m. Dr. Gediminas Tankevičius “Dažniausios sportininkų traumos. Atpažinimas, gydymas, prevencija”
2021 m. konferencija “Nutukimo gydymas pandemijos metu ir jai pasibaigus”

***

Sveikos mitybos bei gyvensenos konsultantas Tomas Lenart “Lieknėjimo ir sveikatingumo centre” veda paskaitą „Sveika mityba ir produktų grupės pagal sudėtį ir jų derinimas“. Lieknėjimo procesui ne mažiau už sportą yra svarbi tomas lenart gera sveikatamityba, maisto kokybė ir derinimas bei suvalgomas kiekis.

Susitikimo metu su sveikos mitybos bei gyvensenos specialistu Tomu Lenart sužinosite apie sveikos mitybos pagrindus, susipažinsite su maisto derinimo taisyklėmis, gausite produktų grupių pagal sudėtį ir jų derinimo lenteles, ir žinoma daugybę tinkamos mitybos patarimų. Kad įgytas žinias būtų lengviau pritaikyti praktikoje norintys galės savaitę rašyti mitybos dienoraštį, kuriame reiks kiekvieną dieną rašyti kada ir kas yra suvalgoma. Vėliau po savaitės sveikos mitybos ir gyvensenos specialistas patikrins dienoraščius ir pakomentuos kiekvieno lankytojo likusias mitybos klaidas.
Sužinosite kokie esminiai mitybos faktoriai lemia mūsų svorį, kokias neleistinas klaidas daro kovojantys su savo svoriu, suprasite kaip būti savo kūno sąjungininku. Sužinosite paprastus, tačiau labai efektyvius kelius, kaip mažinti savo svorį ir kartu gerinti sveikatą pasinaudojant naujausiomis mokslinėmis žiniomis. Išmoksite suprasti savo organizmo poreikius ir geriau juo rūpintis. Patikėkite, jūsų kūnas tikrai jums atsidėkos už tinkamą priežiūrą.
Įgytos žinios:
• Stonebridge College, UK (Advanced Coaching, 2008) „Išplėstinė koučingo programa“
• Alternative Medicine College of Canada (Natural Health Consultant, 2007)
• „Sveikatingumo konsultantas“

***

psichologė konstancija dauguvietytePsichologė Konstancija Dauguvietytė “Lieknėjimo ir sveikatingumo centre” veda paskaitas „Emocinis valgymas: jo priežastys bei kaip jį įveikti“.
Kai kurie žmonės yra linkę valgyti tada, kai jaučia įtampą ar kitokį emocinį sujaudinimą, tai vadinama emociniu valgymu. Net 92 proc. mūsų centro dalyvių buvo būdingas silpniau ar stipriau išreikštas emocinis valgymas. Pyktis, nuobodulys, stresas, vienatvė ir liūdesys – visa tai gali sukelti emocinio valgymo priepuolius. Seminare psichologė aptaria, kokios priežastys dažniausiai lemia emocinį valgymą, kaip atskirti emocinį ir fiziologinį alkį, kokių žingsnių imtis, jei vis tik užplūdo staigus ir be galo stiprus emocinis alkis? Bandysime atpažinti, kokie emociniai bei fiziniai poreikiai prašosi būti “pamaitinti” bei kaip puoselėti save ir tvarkytis su kasdieniais emociniais iššūkiais be maisto pagalbos.
Mažoje ir jaukioje dalyvių grupėje kiekvienas bus pastebėtas, pakalbintas ir išklausytas. Turėsite galimybę pasidalinti asmenine patirtimi, klausti ir gauti atsakymus, suprasti, kaip orientuotis emocinio valgymo labirinte.

Lieknėjimo grupės lankytojai gaus elektroninę knygą “Psichologinės storėjimo priežastys”.

***

Danius Vyšniauskas mitybos specialistasMitybos specialistas Dainius Vyšniauskas veda trijų paskaitų ciklą: „Sveikos gyvensenos ir mitybos pagrindai“, „Įpročiai ir pagundos“ ir „Imuniteto svarba žmogaus organizmui“.
„Sveikos gyvensenos ir mitybos pagrindai“ paskaitoje bus kalbama apie sveiką gyvenimo būdą bei kaip sveikai sulieknėti. Mitybos specialistas apžvelgs šių dienų situaciją Lietuvoje: kaip lietuviai maitinasi ir ką reikėtų pakeisti savo gyvenime, kad būtume sveiki. Pavyzdžiui: miego įtaka sveikatai ir lieknėjimui, streso įtaka lieknėjimui, rūkymas ir alkoholio vartojimas, kiek kartų per dieną reikia valgyti, kaip pasirinkti sveikesnius produktus esant parduotuvėje ir ką reiškia jų etiketės, sotumo jausmas – susipažinkim ir valdykim, gaminame namie – kaip sveikiau gaminti maistą. Gaminame namie – viskas apie aliejus, produktai turintys svarbiausius vitaminus ir mineralus, tradicinės dietos, kodėl italai valgydami makaronus lieka liekni, o lietuviai storėja, genų ir auklėjimo įtaka lieknėjimo procesui, visa tiesa apie vandens vartojimą, lieknėjimo proceso kontrolė, stebėkite KMI ir liemens apimtį, įpročiai mūsų kasdienybėje, bei tikslų užsibrėžimas, kiek laiko reiktų sportuoti ir daugelį  kitų sveikatingumui ir lieknėjimui aktualių temų.  Daug praktinių patarimų padės jums patobulinti savo kasdienį gyvenimą ir mitybą. Paskaitos pabaigoje, atliksite piramidės pratimą, kuriame reikės tik atsipalaiduoti, pasvajoti ir geriau pažinti save.
Paskaitos, „Įpročiai ir pagundos“ metu mitybos specialistas klaus – ar esate susidūrę su jausmu, kad negalite atsisakyti pasiūlyto šokolado? Ar esate buvę situacijoje kai tik suvalgę saldainį supratote, kad to nereikėjo daryti? Paskaitoje sužinosite kuo skiriasi pagundos nuo įpročių, gausite vertingų patarimų, kaip pakeisti senus įpročius naujais ir kaip kovoti su pagundomis kasdieniniame gyvenime.

***

INSTRUKTORIAI 

 

Instruktorė – kineziterapeutė  Aistė Jakštienė
kineziterapeute AisteMama norėjo, kad dainuočiau… O aš būdama 8-erių jai pareiškiau, kad eisiu sportuoti! Taip prasidėjo mano sporto kelionė. Platus išbandytų sporto šakų spektras leido suprasti, kad judesiai gydo, todėl pasirinkau kineziterapijos studijas. Gilinau žinias rašydama magistrinį darbą apie fizinių pratimų poveikį esant antsvoriui ir nutukimui. Džiaugiuosi, kad vis daugiau laiko atsiranda įgytas žinias pritaikyti praktiškai ir perduoti JUMS!
Hipokratas teigė: Primum Non Nocere (pirmiausia nepakenkti), vertinu grupines treniruotes, tačiau, manau, optimalus rezultatas lengviausiai pasiekiamas individualiai dirbant su klientu.
O tiems kam trūksta motyvacijos perduodu Robin Sharma citatą: “Stenkitės iš mažyčių galimybės kibirkštėlių įkurti pasiekimų ugnį!”

Išsilavinimas ir konferencijos:
2013-2017 Vilniaus universitetas Medicinos fakultetas. Kineziterapeuto kvalifikacija.
2017-2019 Vilniaus universitetas Medicinos fakultetas. Sveikatos mokslų magistras.
Įgytos žinios:
2017 m. Seminaras „CNS pažeidimų kineziterapija: teorija ir praktika“ Dr. Brigita Zachovajevienė LSMU.
2017 m. Konferencija „Kaklo ir pečių juostos problemos bei jų sprendimo būdai“ Lietuvos kineziterapeutų draugija.
2018 m. Seminaras „Dubens dugno raumenys“ Dr. Brigita Zachovajevienė, Kineziterapijos Akademija.
2018 m. Konferencija „Alkūnės ir dilbio problemos bei jų sprendimo būdai“ Lietuvos kineziterapeutų draugija.
2019 m. Seminaras „Moderniosios antsvorio ir nutukimo mažinimo technologijos įvairaus amžiaus žmonėms“. Prof. dr. Albertas Skurvydas.
2019 m. Kursai „Brian Mulligan‘s Concepts NAGS, SNAGS, MWMs, PRPs etc. Upper and Lower Quadrant 32 Hours“ Vaidas Stalioraitis Mulligan Concept Teachers Association Instructor.
2020 m. Seminaras „Praktinio mokymo aktualijos praktikos vadovams-mentoriams“. Vilniaus kolegija.
2020 m. Seminaras „Atletų mitybos ir fizinių krūvių derinimo strategijos“ Prof. dr. Albertas Skurvydas.
2020 m. Seminaras „Lokomociniai gyvūnų imitavimo pratimai sveikatingumo ir sporto treniruotėse“ Dr. Andrius Norkus.
2020 m. Seminaras „Įvairaus amžiaus sportininkų techninio rengimo mokslas ir praktika“ Prof. dr. Albertas Skurvydas.
2020 m. Seminaras „Nestabilaus paviršiaus priemonių panaudojimas sportininkų rengime ir sveikatingumo treniruotėse“ Dr. Andrius Norkus.
2020 m. Seminaras „Viskas apie tempimo pratimus“ Prof. dr. Albertas Skurvydas.
2020 m. Seminaras „Laikysenos svarba gyvenime ir sporte“ Gyd. Dalius Barkauskas.
2020 m. Seminaras „Tarpinis badavimas, Keto, mažo angliavandenių kiekio dietos (Low carb) – jų privalumai ir trūkumai, pritaikomumas sporte“ Doc. dr. Sandrija Čapkauskienė.
2020 m. Seminaras „Raumenų ir raumenų grandžių testavimas bei korekcija: rankų, liemens ir kojų raumenų funkcinės grandys“ Doc. dr. Pavelas Zachovajevas.

Instruktorė – kineziterapeutė Elina Kuliešiūtė

kineziterapeute ElinaDažnai išgirstu klausimą: „Elina, o kodėl pasirinkai būti kineziterapeute? “ Mano atsakymas visad būna vienas ir tas pats: „Kineziterapija mane užaugino sveiku žmogumi.“ Vaikystėje gimiau su klubo sąnario išnirimu. Todėl vėlai pradėjau vaikščioti, mano kojos iki vėlyvos paauglystės buvo X formos, turėjau šleivapėdystę, kentėjau pėdų skausmus. Bet vienas ortopedijos profesorius pamatęs mano bėdas, mano mamai nepasakė: „Vaikykit ją. Jai yra tiesiog būtinos mankštos!“ Nuo tos dienos pradėjau sportuoti ir su kineziterapeutų pagalba, ir savarankiškai. Tai man davė puikių rezultatų – ne tik sveiką kūną, bet ir įkvėpimą padėti kitiems augti ir gyventi sveikiems. Labai svarbu pradėti kuo anksčiau, tuomet rezultatai džiugins greičiau.
Tikiu, jog galiu padėti ir mažiems ir dideliems gyvenimo keliu žygiuoti su gera savijauta. Pirmas žingsnis priklauso jums, likusius – žingsniuosim drauge.

Išilavinimas ir konferencijos:
2017 – 2020m. Vilniaus kolegija. Sveikatos priežiūros fakultetas. Kineziterapeuto kvalifikacija
* 2018 m. konferencija “Nugaros skausmų malšinimas”
* 2019 m. praktinis seminaras “Kineziterapinis teipavimas”
* 2019 m. konferencija “Sveika gyvensena: sporto mitybos ir miego rėžimo patarimai”
* 2020 m. praktinis seminaras “Kūdikių kineziterapija”
* 2020 m. prakinis seminaras  “Kūdikių plukdymas baseline”

Instruktorė – kineziterapeutė Lorita Birbilienė
Judesys gydo, sveikatina, kartu su medikamentiniu gydymu kuria stebūklus. Tuo įsitikinau prieš 14 metų, kai artimas žmogus patyrė insultą. Gydytojų diagnozė neguodė: žmogaus dienos suskaičiuotos. Nenorėjome pasiduoti, todėl pradėjome domėtis, kas dar be vaistų gali padėti. Išeities paieškos atvedė prie kineziterapijos, taikomosios kineziologijos, kinų medicinos. Pakeičiau profesiją ir gyvenimo būdą. Artimas žmogus sustiprėjo, po pusės metų pradėjo vaikščioti, aktyviai domėjosi socialiniu gyvenimu, rašė. Vienos reabilitacinės ligoninės vadovas sakė, jog tai – unikalus atvejis, kurį jis kaip pavyzdį pasakoja savo studentams, ką gali žmogaus noras, valia kartu su kineziterapija.
lieknėjimo centro komanda kineziterapeutė Lorita
Išsilavinimas ir įgytos žinios:
2014-2017m. Vilniaus kolegija. Kineziterapeuto kvalifikacija.
2014-2018 . Kursai ir konferencijos:
* Osteopatija. Miofascinės tarpusavio sąveikos. Pilnapadystė (vadovas V. Glamazda, Kijevas).
* Osteopatija. Skoliotinių lankų formavimas (vadovas V. Glamazda, Kijevas).
* Osteopatija. Kaukolės smegenų nervai (vadovas V. Glamazda, Kijevas).
* Osteopatija. Viršutinių ir apatinių galūnių miofascinis balansas (vadovas V. Glamazda, Kijevas).
* Taikomoji kineziologija ir funkcinė neurologija (vadovas N. Janushanec, St. Peterburgas).
* Minkštosios manualinės technikos (vadovė S. Počenkova, Maskva).
* Visceralinė chiropraktika pagal A. Ogulovo metodą (vadovas V. Krupovnickas, Vilnius).
* Tradicinė kinų filosofija ir medicina (vadovė D. Sekmokienė, Kaunas).
* Kinų masažas – tapingas (vadovė D. Sekmokienė, Kaunas).
Modifikuotas giluminių audinių masažas (vadovas A. Pelvin, Maskva)
* Klasikinis masažas (vadovė L. Kovaleva, Vilnius).
* Klubo sąnario reabilitacijos principai (Vilniaus kolegija, Vilnius).
* Funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos mokslo ir praktikos naujienos (Lietuvos Sporto universitetas. Kaunas).
* Masažo technologijų forumas (ISPADO, Vilnius)
* Peties ankštumo sindromas. (Vilniaus kolegija, Vilnius).