Senjorų mankšta

Senjorų mankšta Vilniuje, PC MADA, renkame aktyvių senjorų grupę! Vyresniame amžiuje fizinis aktyvumas gali sustiprinti sveikatą, prailginti gyvenimo trukmę ir pagerinti jo kokybę.

Fizinis aktyvumas – senjorų mankšta, tai natūralus ir lengvas būdas sustiprinti savo sveikatą. Sportuojant streso metu organizme susidariusių pavojingų medžiagų kiekis sumažėja, atpalaiduojami raumenys, gaminami hormonai endorfinai, pagerėja nuotaika.

Senjorų laukia ne tik sveikatinimo mankšta, kurią ves profesionali instruktorė, bet ir laiks nuo laiko vykstančios paskaitos apie sveikatingumą. O po kiekvienos treniruotės bus geriama žolelių arbata ir bendraujama.

Senjorų mankšta Vilniuje
Senjorų manta Vilniuje, tai tarsi nedidelė bendruomenė, kur ne tik sportuoja, bet ir bendraujama

Kviečiame gerinti sveikatą sportuojant
11:00 val. antradieniais ir
11:00 val. ketvirtadieniais

Registruokitės į grupes telefonu:
8 670 00393

Prie grupės galite bet kada prisijungti.

Sveikatinimo mankštų senjorams abonementų kainos:
Mėnesinis abonementas  (8 kartai per mėnesį)  35 €
Dviejų savaičių abonementas (įeina dviejų savaičių iš eilės užsiėmimai) 20 
Vienos dienos apsilankymo kaina  7 €

Mankštos metu naudosime didžiuosius kamuolius, kamuoliukus su svoriu, elastines gumas.
Fizinį krūvį užsiėmimų metu didinsime po truputį įtraukiant vis kitas mankštos priemones. Atliksime dinaminius kvėpavimo pratimus, dinaminius su pasipriešinimu, tempimo, izometrinius pratimus.
Užsiėmimo trukmė 45-50 min.

Fiziniais pratimais koreguojama laikysena, suaktyvinama periferinė kraujotaka, lavinama pusiausvyra, koordinacija,  griūvimo profilaktika. Svarbūs ir psichologiniai motyvai, dėl kurių reikalingas fizinis aktyvumas:
emociniai: judant gerėja nuotaika, mažėja depresija, stresinių situacijų poveikis;
socialiniai: bendraujama su panašaus amžiaus žmonėmis, tai irgi svarbi psichologinė atrama.

“Aktyvus fizinis gyvenimas ne tik atitolina kai kuriuos sveikatos sutrikimus, bet ir palengvina jiems jau esant: šlapimo nelaikymą, osteoporozę, sąnarių, nugaros, galvos skausmus. Sureguliuoja kraujo spaudimą, pagerina kvėpavimo funkciją, gerina žarnyno veiklą, didina raumenų jėgą, lankstumą, raumens ištvermę. Gerina sąnarių paslankumą”, – pasakoja senjorų mankštų vedėja Lina Smaidrytė.

senjoru manksta
Sportas, tai ne tik būdas išlikti sveikiems ir žvaliems, tai būdas susirasti draugų ir bendraminčių

Vyresniame amžiuje atsiranda endokrininės ir nervų sistemos pokyčiai, silpnėja sąlyginių refleksų, kvėpavimo sistemos poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai. Vyksta įvairūs skeleto, virškinimo sistemos kitimai. Mažėja fizinis pajėgumas, sulėtėjęs širdies bei kraujagyslių sistemos funkcijos atsistatymas po fizinio krūvio. Didėja traumų tikimybė. Tačiau visada galima sau padėti pradėjus sportuoti.

Sportuoti niekada nevėlu!