Ilgiausiai išgyvenusios moters paslaptys: alyvuogių aliejus, vynas ir šokoladas

Kiekvienas šimtametis senolis turi savo istoriją, bet šiandien kalbėsim apie pačią seniausią moterį iš Prancūzijos. Jeanne Calment gimė 1875 metais ir per savo gyvenimą spėjo daug ką nuveikti: sutikti Van Gogą, pamatyti, kaip buvo statomas Eifelio bokštas. Susituokė 21-vienerių ir gyveno ramų gyvenimą. Visą gyvenimą nedirbo – rūpinosi savo laisvalaikiu. Žinoma, pragyveno savo vyrą ir liko našle be vaikų. Atrodo tuom viskas ir turėtų baigtis, bet čia istorija tik prasideda…

Velniška sėkmė        

Būdama 90 metų Jeanne ramiai sau gyveno savo bute Paryžiuje. Kadangi neturėtų vaikų ar anūkų, o ir gyvenimas jau atrodė daug nebežadantis, ji nusprendė atiduoti butą. Su vietiniu advokatu ji sudarė sutartį: advokatas kas mėnesį jai turėjo mokėti po 2500 frankų iki pat jos mirties ir tada butas atiteks jam. Advokatui tuo metu buvo 47 metai ir aš taip pat pasielgčiau jo vietoje. Statistiškai, tokio amžiaus moteriškė, kiekvieną dieną rūkanti, turėtų neužilgo numirti. O, bet, tačiau…
Nors advokatas ir tikėjosi gerai pasipelnyti, senolė vis dar važinėjo dviračiu iki 100 metų. Kai Jeanne sulaukė 105 metų, advokatas jau buvo sumokėjęs tiek, kad būtų užtekę tiesiog nusipirkti tokį butą. Sutartis yra sutartis ir jis privalėjo toliau mokėti. Tuo metu advokatui jau buvo 62 metai (statistiškai lietuvis vyras gyvena iki ~68 metų).

Praėjus dar 15 metų, advokatas mirė. Sulaukė 77 metų, kas taip pat yra garbingas amžius. O vargšė moteriškė, kuriai tuo metu jau buvo 120 metų, vis dar gaudavo mėnesines įmokas. Per 30 metų advokatas sumokėjo tiek, kad galėjo sau leisti nusipirkti du tokius butus. Iš tikrųjų, arba tai moteriškei labai sekėsi, arba advokatui velniškai nesisekė. Net ir po jo mirties, advokato šeima toliau mokėjo mėnesines įmokas..

SENJORŲ MANKŠTOS – REGISTRUOKIS

Jaenne sveikatos paslaptys

Visi pastoviai klausinėdavo kokia yra ilgo gyvenimo paslaptis. Senolė visus laurus skirdavo alyvuogių aliejui (jį net trindavo į odą), porto vynui ir 1 kg šokolado per savaitę. Taip pat turėkite omenyje, kad ji rūkyti metė tik būdama 117 metų.
Rūkantys skaitytojai tikriausiai galvojate – ai, vadinasi dar galiu nemesti rūkyti per ateinančius 60 metų. Tačiau neverta sekti jos pavyzdžiu.

Pažiūrėjus atidžiau į jos gyvenimą, tampa aiškiau kodėl ji išgyveno taip ilgai:

* Visų pirma, ji išgyveno taip ilgai, nes buvo moteris. Iš 62 ilgiausiai išgyvenusių žmonių, tik 3 buvo vyrai.

* Antra, Jaenne ištekėjo už turtingo pirklio ir niekada nedirbo. Jokio streso, tik laisvalaikis.

* Trečia, ji prižiūrėjo savo kūną. Nebuvo sporto fanatikė, bet mėgo aktyvų gyvenimo būdą. Būdama 85 metų pradėjo mokintis fektavimosi.

“Pabaigai, jeigu po sakinio apie šokoladą pradėjote kimšti šokoladą, neskubėkite. Taip pat nesiūlyčiau pradėti rūkyti vien dėl to, kad rūkė ji. Nors ir valgė tiek daug šokolado, taip pat neturėjo viršsvorio ir pastoviai buvo aktyvi (jai nereikėjo 8 val. sėdėti darbe prie kompiuterio). Taip pat, jai pasisekė renkantis tėvus, geri genai net ir rūkant padėjo išgyventi tiek ilgai. Jeigu jūsų tėvai neišgyveno iki 100 metų rūkydami, metas susimastyti ar tikrai jums taip pat “rūkymas padeda”,” – samprotavo Lieknėjimo ir sveikatingumo centro mitybos specialistas Dainius Vyšniauskas.

SENJORŲ MANKŠTOS – REGISTRUOKIS

Parengė Dainius Vyšniauskas.
Šaltinis >>>