Komanda

Lieknėjimo centro komanda – susipažinkim!

SEMINARŲ  VADOVAI

Svorio augimą įtakoja ne judėjimo stoka, bet ir neteisingi mitybos įpročiai bei psichosocialiniai veiksniai. Todėl neatskiriama mūsų lieknėjimo cento komandos dalimi tapo seminarų vadovai, mitybos ir gyvensenos specialistas Tomas Lenart bei psichologė Konstancija Dauguvietytė.
Šie seminarai įtraukti į dviejų savaičių ir keturių savaičių apimčių mažinimo programas.

Lina Smaidrytė “Lieknėjimo ir sveikatingumo centro” įkūrėja.

lieknėjimo akademija
Lieknėjimo centro vadovė Lina Smaidrytė ir trenerė

“Darbas Lieknėjimo centre su lieknėti nusprendusiais žmonėmis man yra  viena iš gyvenimo prasmių ir tuo pačiu malonumas. Apima nepakartojamas jausmas, kai matai, kaip žmones nusprendžia pakeisti gyvenimo būdą, kai padedi jiems žengti pirmuosius žingsnius sveikos mitybos ir sporto pasaulyje, kai matai, kad jiems ne tik figūra gražėja, bet ir savijauta, nuotaika, kaip po truputi jų akyse atsiranda pozityvumas ir motyvacija. Ir galiausiai jiems pavyksta pasiekti ne tik lieknėjimo tikslų, bet ir užsikrėsti sporto “virusu” bei pakeisti mitybos įpročius, – pasakoja Lina.
Lieknėjimo grupei Lina veda diafragminio kvėpavimo ir riebalų deginimo treniruotes, Kalanetiką, Aerobikos šėlsmą ir Aerobikos šokio užsiėmimus bei kitas treniruotes, taip pat ji sukūrė ir Sportuojančių mamų klubą, kur stiprėti renkasi mamyčių bendruomenė.
Lina lieknėjimo grupei skaito praktinę paskaitą apie Iškrovos dienas ir konsultuoja iškrovos dienų klausimais. Paskutiniame lieknėjimo programos susitikime veda žaidimą „Egzaminas – protmūšis žinių patikrinimas“.
Įgytos žinios, pasiekimai:
2009 – 2014 m. Artentinietiško tango pamokos.
2010 m.  sukurta pirmoji Lietuvoje kompleksinė dviejų savaičių apimčių mažinimo programa. Kuri tobulinama iki šiol.
2013 – 2014 m. Viešųjų ryšių profesinės studijos
2016 – 2017 m. Vilniaus Edukologinio Universiteto “Trenerių kursai”.
2016 – 2023 m. Braziliškojo Zouk pamokos.
2016 – 2023 m vedamos pirties ceremonijos moterų grupėms.
2017 m. Fitness callanetics kursuose pagilintos žinios apie Kalanetiką.
2017 m. paskaita „Viskas apie sveiką nugarą“.
2017 m. seminaras „Kas sukelia nugaros skausmą ir kaip jo išvengti?”
2017 m. Active Training mokymai “Nutukusių asmenų gyvensenos valdymas”
2017 m. Tarptautinės mokslinės praktinė konferencija “Funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos mokslo ir praktikos naujienos”
2017 m. Teorinis – praktinis seminaras “Judesių biomechanika, anatomija, fiziologija. Nėščiųjų mankšta. Asmeninės ir grupinės treniruotės dirbant su nėščiosiomis”
2017 m. Praktinis seminaras “Masažinis volas: funkcinės treniruotės ir raumenų atpalaidavimas”! (Funkcinė stuburo ir pečių korekcijos treniruotė / terapija su ilguoju masažiniu pilates volu. Raumenų fascijos atpalaidavimo treniruotė su trumpuoju masažinu volu)
2018 m. Teorinis seminaras “The secrets of success in the beauty industry”
2019 m. Teorinis seminaras “Emocinio valgymo sutrikimai”
2020 m. Teorinis seminaras “Nutukimo mažinimo moderniosios technologijos”, Lietuvos sporto universitetas prof. dr. Albertas Skurvydas.
2020 m. Trigerinių taškų (raumenų įtampų) atpalaidavimas post izometrinės relaksacijos metodu
2020 m.   Prof. dr. Alberto Skurvydo seminaras “Efektyvaus vaikų, suaugusių ir senjorų treniravimo naujovės”
2020 m. Dr. Gediminas Tankevičius “Dažniausios sportininkų traumos. Atpažinimas, gydymas, prevencija”
2021 m. konferencija “Nutukimo gydymas pandemijos metu ir jai pasibaigus”
2021 – 2023 m. studijos Klaipėdos universitete “Fizinio aktyvumo specialistas”
2023 m. Teorinis seminaras “Išorėje matomi sveikatos sutrikimai – ryšys tarp odos ir žarnyno sveikatos”
2023 m. Teorinis seminaras  “Nutukimas sprendimų beieškant”
2023 m. Teorinis seminaras “Kaip sulėtinti žmonių senėjimo procesą”
2023 m. Teorinis seminaras “Pagalba sergantiems diabetu, pasitelkiant mitybą bei fizinį aktyvumą”
2023 m. Teorinis seminaras “Kognityvinių funkcijų sutrikimai: ar galima išvengti”
2024 m. Teorinis seminaras “Kaip išvengti maistinių medžiagų trūkumo vegetariškoje ir veganiškoje mityboje”
2024 m. Teorinis seminaras “Metabolinis senėjimas: kaip valdyti”

***

Sveikos mitybos bei gyvensenos konsultantas Tomas Lenart “Lieknėjimo ir sveikatingumo centre” veda paskaitą „Sveika mityba ir produktų grupės pagal sudėtį ir jų derinimas“. Lieknėjimo procesui ne mažiau už sportą yra svarbi tomas lenart gera sveikatamityba, maisto kokybė ir derinimas bei suvalgomas kiekis.

Susitikimo metu su sveikos mitybos bei gyvensenos specialistu Tomu Lenart sužinosite apie sveikos mitybos pagrindus, susipažinsite su maisto derinimo taisyklėmis, gausite produktų grupių pagal sudėtį ir jų derinimo lenteles, ir žinoma daugybę tinkamos mitybos patarimų. Kad įgytas žinias būtų lengviau pritaikyti praktikoje norintys galės savaitę rašyti mitybos dienoraštį, kuriame reiks kiekvieną dieną rašyti kada ir kas yra suvalgoma. Vėliau po savaitės sveikos mitybos ir gyvensenos specialistas patikrins dienoraščius ir pakomentuos kiekvieno lankytojo likusias mitybos klaidas.
Sužinosite kokie esminiai mitybos faktoriai lemia mūsų svorį, kokias neleistinas klaidas daro kovojantys su savo svoriu, suprasite kaip būti savo kūno sąjungininku. Sužinosite paprastus, tačiau labai efektyvius kelius, kaip mažinti savo svorį ir kartu gerinti sveikatą pasinaudojant naujausiomis mokslinėmis žiniomis. Išmoksite suprasti savo organizmo poreikius ir geriau juo rūpintis. Patikėkite, jūsų kūnas tikrai jums atsidėkos už tinkamą priežiūrą.
Įgytos žinios:
• Stonebridge College, UK (Advanced Coaching, 2008) „Išplėstinė koučingo programa“
• Alternative Medicine College of Canada (Natural Health Consultant, 2007)
• „Sveikatingumo konsultantas“

***

psichologe lieknejimo centrePsichologė Karolina Puzinaitė “Lieknėjimo ir sveikatingumo centre” veda paskaitas „Emocinis valgymas: jo priežastys bei kaip jį įveikti“.
Kai kurie žmonės yra linkę valgyti tada, kai jaučia įtampą ar kitokį emocinį sujaudinimą, tai vadinama emociniu valgymu. Net 92 proc. mūsų centro dalyvių buvo būdingas silpniau ar stipriau išreikštas emocinis valgymas. Pyktis, nuobodulys, stresas, vienatvė ir liūdesys – visa tai gali sukelti emocinio valgymo priepuolius. Seminare psichologė aptaria, kokios priežastys dažniausiai lemia emocinį valgymą, kaip atskirti emocinį ir fiziologinį alkį, kokių žingsnių imtis, jei vis tik užplūdo staigus ir be galo stiprus emocinis alkis? Bandysime atpažinti, kokie emociniai bei fiziniai poreikiai prašosi būti “pamaitinti” bei kaip puoselėti save ir tvarkytis su kasdieniais emociniais iššūkiais be maisto pagalbos.

Lieknėjimo grupės lankytojai gaus elektroninę knygą “Psichologinės storėjimo priežastys”.

***

psichologe kognityvinio elgesio terapeute IevaSveikatos psichologė, kognityvinės elgesio terapeutė Ieva Tarasevičiūtė
„Lieknėjimo ir sveikatingumo centre“ veda paskaitas „Emocinis valgymas: jo priežastys bei kaip jį įveikti“.
Psichologė pabrėžia, kad emocinis valgymas nėra valgymo sutrikimas, bet gali juo tapti. Tad labai svarbu save stebėti ir didinti sąmoningumą su valgymu susijusiame elgesyje. Ieva mano, jog svorio kontrolė, pirmiausiai, yra susijusi su mūsų psichologija: nuostatomis, įsitikinimais, išmoktu elgesiu (įpročiais). Visai ne fizinis alkis, o santykis su maistu ir jausmai bei emocijos lemia, kiek ir ko suvalgome. Tad jei, pirmiausiai, skirsite dėmesio jausmams, o ne kilogramams – visada laimėsite.
Paskaitos metu psichologė pateikia būdus, kaip atskirti emocinį ir fiziologinį alkį, kviečia tyrinėti emocinio valgymo priežastis bei pateikia būdus, ką daryti užklupus nenumaldomam norui valgyti.
Mažoje ir jaukioje dalyvių grupėje kiekvienas bus pastebėtas, pakalbintas ir išklausytas. Turėsite galimybę pasidalinti asmenine patirtimi, klausti ir gauti atsakymus, suprasti, kaip orientuotis emocinio valgymo labirinte.

Lieknėjimo grupės lankytojai gaus elektroninę knygą “Psichologinės storėjimo priežastys”.

***

koučingo specialistė AgnėKoučingo specialistė Agnė Černiauskaitė, nuo 2021 m. rudens “Lieknėjimo ir sveikatingumo centre” veda paskaitas „Emocinis valgymas arba neišmoktos meilės sau pamokos“.

Dažnas žmogus kelia labai didelius reikalavimus, tikslus ir iššūkius sau, susikuria greitų rezultatų iliuziją, tačiau mažai kas galvoja apie lėtą, nuobodžią, malonią rutiną, kuri gali tapti kiekvieno iš jūsų lengvesnio gyvenimo dalimi.

Mes gyvename žinių kupiname pasaulyje, turime prieigą prie informacijos gausos, bet nebesuvokiame, kas mums patiems svarbu, kas mes esame, ko iš tiesų patys norime. O gal verta atsakymų ieškoti ne išoriniame informacijos pasaulyje? Gal verta atsigręžti ir patyrinėti save – savo kūno pojūčius, emocijas, jausmus, elgesį, įpročius ir įsitikinus?

Kada paskutinį kartą klausėte savęs, kas aš esu? Ką aš veikiu šiame gyvenime? Ko iš tiesų aš noriu, kas man patinka? Kada paskutinį kartą dėkojote savo kūnui? Ar jaučiate, apskritai, savo kūną? Ar pažįstate kylančias emocijas ir jausmus? Ar leidžiate juos visus sau jausti?

Mūsų protas pastoviai analizuoja praeitį ir modeliuoja ateitį, tačiau realūs pokyčiai vyksta ČIA IR DABAR. Kiek mokate ir gebate išbūti šioje akimirkoje? Kiek sąmoningai priimate sprendimus savo gyvenimo rutinoje – kiekviename žingsnyje? Ar gebate padėkoti sau už visus pasirinkimus? Atleisti sau ir atjausti save? Ar meilė sau, apskritai, gali egzistuoti išorėje?

Kaip šie klausimai susiję su emociniu valgymu ir, kaip galime daugiau padėti sau, susikuriant individualų, malonų, ilgalaikį gyvenimo kelią, kalbėsime susitikimo metu.

Jaukioje aplinkoje, mažoje grupėje kiekvienas bus pakalbintas ir išklausytas, kiekvienas turės galimybę pasidalinti savo asmenine patirtimi, patyrinėti save ir atrasti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Kiekvienas kelias prasideda nuo pirmo žingsnio. Trys namų darbai įgalins žengti pirmus žingsnius, o atrandami asmeniniai resursai padrąsins ramiu ritmu judėti savo svajonių link.

***

Danius Vyšniauskas mitybos specialistasMitybos specialistas Dainius Vyšniauskas veda trijų paskaitų ciklą: „Sveikos gyvensenos ir mitybos pagrindai“, „Įpročiai ir pagundos“ ir „Imuniteto svarba žmogaus organizmui“.
„Sveikos gyvensenos ir mitybos pagrindai“ paskaitoje bus kalbama apie sveiką gyvenimo būdą bei kaip sveikai sulieknėti. Mitybos specialistas apžvelgs šių dienų situaciją Lietuvoje: kaip lietuviai maitinasi ir ką reikėtų pakeisti savo gyvenime, kad būtume sveiki. Pavyzdžiui: miego įtaka sveikatai ir lieknėjimui, streso įtaka lieknėjimui, rūkymas ir alkoholio vartojimas, kiek kartų per dieną reikia valgyti, kaip pasirinkti sveikesnius produktus esant parduotuvėje ir ką reiškia jų etiketės, sotumo jausmas – susipažinkim ir valdykim, gaminame namie – kaip sveikiau gaminti maistą. Gaminame namie – viskas apie aliejus, produktai turintys svarbiausius vitaminus ir mineralus, tradicinės dietos, kodėl italai valgydami makaronus lieka liekni, o lietuviai storėja, genų ir auklėjimo įtaka lieknėjimo procesui, visa tiesa apie vandens vartojimą, lieknėjimo proceso kontrolė, stebėkite KMI ir liemens apimtį, įpročiai mūsų kasdienybėje, bei tikslų užsibrėžimas, kiek laiko reiktų sportuoti ir daugelį  kitų sveikatingumui ir lieknėjimui aktualių temų.  Daug praktinių patarimų padės jums patobulinti savo kasdienį gyvenimą ir mitybą. Paskaitos pabaigoje, atliksite piramidės pratimą, kuriame reikės tik atsipalaiduoti, pasvajoti ir geriau pažinti save.
Paskaitos, „Įpročiai ir pagundos“ metu mitybos specialistas klaus – ar esate susidūrę su jausmu, kad negalite atsisakyti pasiūlyto šokolado? Ar esate buvę situacijoje kai tik suvalgę saldainį supratote, kad to nereikėjo daryti? Paskaitoje sužinosite kuo skiriasi pagundos nuo įpročių, gausite vertingų patarimų, kaip pakeisti senus įpročius naujais ir kaip kovoti su pagundomis kasdieniniame gyvenime.

***

INSTRUKTORIAI

***
Instruktorė – kineziterapeutė, sveikatingumo specialistė Anastasija Žeko

Šiuo metu veda  grupines treniruotes Sveikatingumo mankštą, Kalanetiką – Pilates, Body Flex ir Riebalų deginimą. “Treniruočių metu deginame riebalus, auginame ir ryškiname raumenys, geriname fizinę ištvermę”, – pasakoja Anastasija.
Anastasija dalijasi: “Nuo pat mažens svajojau padėti žmonėms, puoselėti jų sveikatą bei gerinti gyvenimo kokybę. Buvau ir esu labai aktyvus žmogus, visada mėgau sportą ir teko išbandyti skirtingų ji šakų. Pabaigiau Vilniaus Universiteto kineziterapijos studijas ir jaučiausi atradus auksinį vidurį: galėjau apjungti norą gydyti bei daryti tai per judesį, sportuoti sveikai.
Svarbu paminėti, kad esu moteris, kuriai labai rūpi ir savo pačios estetinė išvaizda. Gera mintis! Sugalvojau panaudoti savo kineziterapijos žinias ir skirtingas kūno puoselėjimo bei formavino treniruotes. Manau, kad man pavyko ir nusprendžiau dalintis savo žiniomis ir praktika su kitais žmonėmis, čia Lieknėjimo ir sveikatingumo centre.
Štai toks 10 metų kelias, bet tiksliai žinau, kad laukia dar daug darbų ir naujų atradimų”.

***

kineziterapeute Aiste veda asmenines treniruotesAsmenines treniruotes Lieknėjimo ir sveikatingumo centre veda instruktorė kineziterapeutė  Aistė Jakštienė.