Miego pozos įtaka sveikatai

Mes visi žinome, kad miego trukmė yra svarbi fizinei ir psichinei sveikatai, tačiau neseniai moksliniai tyrimai parodė, kad miego padėtis irgi labai svarbi, ji gali būti dar vienas svarbus veiksnys geresniai sveikatai. Ypac naudingas sveikatai miegas ant kairiojo šono…

Moksliniai tyrimai rodo, kad miegas ant kairiojo šono gali padėti pagerinti sveikatą ir miego kokybę.  Ši teorija kilo iš Ajurvedos,  tai holistinis požiūris į sveikatą ir mediciną kilęs iš Indijos.

Tad kodėl visas tas triukšmas dėl miego ant kairiojo šono? Pasirodo, tai gali būti naudinga virškinimui, nugarai ir net širdžiai dėl įvairių organų padėties. Yra 5 potencialūs privalumai, miegant ant kairės pusės:

1. Praplečia limfinę sistemą.
Pagal Ajurvedos mediciną, miegant ant kairiojo šono – organizmas geriau filtruoja limfos skystį ir likučius per limfmazgius. Vakarų moksliniai tyrimai taip pat nustatė, kad miegas ant kairės pusės gali padėti organizmui pašalinti nereikalingas medžiagas iš smegenų. Priešingai, miegant ant dešinės pusės, gali sumažėti limfinės sistemos efektyvumas.

2. Gerina virškinimą.
Kalbant apie virškinimą, miegas ant kairiojo šono labiau mėgiamas nei ant dešiniojo, paprasčiausiai dėl svorio gravitacijos. Konkrečiau, gulint ant kairiojo šono lengviau pernešamos maisto atliekos iš storosios žarnos į gaubtinę. Miegas ant kairės pusės taip pat sudaro sąlygas gerai skrandžio ir kasos veiklai, kuri išlaiko kasos fermentų gaminimą ir kitus virškinimo procesus.

3. Naudinga širdžiai.
Gydytojai jau seniai rekomendavo, kad nėsčiosios moterys miegotų ant kairės pusės, siekiant pagerinti kraujo apytaką į širdį. Net jei nesate nėsčia, miegas ant kairės pusės gali sumažinti širdies spaudimą, kaip gravitacija gali palengvinti kartu su limfodrenažu link ir aortos cirkuliaciją atgal iš širdies. Yra nemažai diskusijų kas geriausia širdies sveikatai, ar miegoti ant kairės ar dešinės pusės.

4. Idealu nėsčiosioms.

Miegas ant kairės pusės ne tik pagerina nėsčiųjų kraujotaką. Taip pat gali sumažinti spaudimą atgal, išlaikyti gimdą, nespaudžiant kepenų, padidinti kraujo tekėjimą į gimdą, inkstus ir vaisių. Dėl šios priežasties, gydytojai rekomenduoja nėsčiosioms miego metu kiek įmanoma daugiau gulėti ant kairiojo šono.

5. Mažina nugaros skausmus.

Žmonės, kurie kenčia nuo lėtinio nugaros skausmo, gali jau pradėti miegoti ant kairiojo šono. Tai todėl, kad yra sumažinamas spaudimas nugarai. Jausitės patogiau, taip pat, padidinsite šansą gerai išsimiegoti.

Pastaba:
Visi šie veiksniai įrodo, kad yra įtikinamos priežastys pradėti miegoti ant kairiojo šono. Svarbu tai, kad, kai kuriems žmonėms – įskaitant sergantiems širdies liga, miego apnėja, glaukoma ir riešo kanalo sindromu – gulėjimas ant kairiojo šono gali nepadėti. Jei nesate tikri kuri miego pozicija yra jums geriausia, tuomet pasikonsultuokite su medicinos specialistais.

Kaip padaryti perėjimą?
Jei esate pasiruošę pakeisti miego poziciją, gali užtrukti šiek tiek laiko, kol įprasite miegoti ant kairiojo šono. Įgyvendinant keleta paprastų strategijų, gali užtikrinti sklandų pasikeitimą. Pavyzdžiui, išbandykite pasidėti pagalvę už nugaros, kad būtų sunkiau nuslysti nuo kairiojo šono. Taip pat naudinga pabandyti miegoti priešingoje lovos pusėje nei įprastai; tokiu būdu nejausite miego orientacijos skirtumų.
Taip pat svarbu pasirinkti čiužinį, kuris idealiai tiktų miegoti ant kairės pusės. Nes miegant ant šono gali spausti klubus ir pečius, todėl svarbu pasirinkti minkštesnį čiužinį, kuris padės sumažinti spaudimą tose srityse. Taip pat įsitikinkite, kad renkatės čiužinį, kuris leidžia pailsėti stuburui, yra naturaliai suderintas. Ir, žinoma, įsitikinkite, kad čiužinys, kurį pasirinkote yra Jums patogus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *