Body Flex mankšta online, kas tai? Klausė viena mūsų lankytoja 🙂 Plačiai pasakojame, kas ta mūsų Diafragminio (giluminio) kvėpavimo ir raumenų tempimo mankšta ir kaip ji veikia!
9:00 val. kiekvieną darbo dieną ir šeštadieniais pas mus online transliacijose vyksta Body Flex užsiėmimai! Prisijunk – 867000393 arba el.p. lieknejimocentras@gmail.com
Grupė, kur vyksta Body Flex online mankšta : www.facebook.com/groups/848015585623257/
Giluminio kvėpavimo užsiėmimai, tai sistema apjungianti diafragminį kvėpavimą su jogos, tempimo pratimais. Kvėpavimo metu mes paskatiname kraują įsisotinti daugiau deguonies negu kasdieniniame gyvenime, kai mes atliekame fizinį pratimą į tą sritį atkeliauja kraujas pilnas deguonies, kuris dalyvauja riebalų deginime. Kvėpavimo metu diafragma juda žemyn – aukštyn, todėl yra masažuojami vidaus organai (kepenys, kasa). Šis savimasažas suaktyvina jų veiklą, kraujotaką, gerėja virškinimo procesas.
Giluminio – diafragminio kvėpavimo metu deguonis oksiduoja organizmo riebalus, iš kurių išsiskiria energija. Skildami riebalai atpalaiduoja laisvąsias riebalų rūgštis ir glicerolį, reikalingą raumenų tonusui ir darbui. Giluminio kvėpavimo metu dega riebalai, stangrėja raumenys, greitėja medžiagų apykaita, susitraukia skrandis, gali padidėti plaučių tūris. Taip pat šis kvėpavimas naudingas sergant kvėpavimo ligomis, kaip astma, jau po kelių užsiėmimų jaučiamas pagerėjimas, lengvumas ir žvalumas.
Giluminio kvėpavimo metu kūnas puikiai aprūpinamas deguonimi, todėl jame mažėja bakterijų, virusų, vėžinių ląstelių ir kitų parazitų kiekis, kurie negali daugintis deguonies terpėje.
Šį mankšta pagreitina visus organizmo apykaitos procesus. Stiprus pilvo įtraukimas ir išpūtimas tarsi masažuoja pilvo organus. Tai vienintelė technika, kuri stimuliuoja vidaus organus ir verčia juos dirbti efektyviau. Išnyksta maudimas pilvo apačioje, nebepučia pilvo, atsikratoma vidurių užkietėjimo bei virškinimo problemų. Gilus kvėpavimas didina deguonies koncentraciją kraujyje. Taip stiprinama imuninė sistema. Giliai kvėpuojant ir įtempiant raumenis reikiamoje vietoje tirpdomi riebalai (celiulitas).
Giluminio kvėpavimo metu mažėja celiulitas. Celiulitas yra riebalų ir medžiagų apykaitos atliekų sankaupos, kurios trukdo kraujui patekti į tam tikrą sritį, kai kvėpuojate normaliai.
Aerobinis kvėpavimas paspartina kraujotaką ir atliekant raumenų tempimo pratimus celiulitas po truputi nyksta. Užsiėmimų metu išjudinama limfinė sistema ir išvalomi toksinai. Limfinė sistema – jūs turite 4 kartus daugiau limfos nei kraujo – kaupia kūno atliekas, kad jos būtų pašalintos. Yra milijonai limfinių mazgų visame kūne. Pagrindinės jų grupės yra kirkšnyse, užpakalinėje kelių dalyje ir pažastų srityje.
Jos yra tarsi saugyklos atliekoms, kuriomis atsikratė imuninė sistema. Jei limfinės sistemos veikla sutrikusi, kamuoja ligos. Jei jos veikla rimtai sutriktų, mirtume per 24 val. labai gilus kvėpavimas išjudina atliekas iš limfinių mazgų ir baltieji kraujo kūneliai atsikrato toksinų.
Medžiagų apykaita priklauso nuo įkvepiamo deguonies kiekio ir jo pasiskirstymo kūne. Kai medžiagų apykaita gera, kūnas greičiau apdoroja maistą. Jis greičiau suvirškinamas ir pašalinamas iš organizmo. Darant giluminio kvėpavimo pratimus kasdien, metabolizmas vis greitėja.
Riebalų deginimo procesas. Kai įkvepiame deguonį, jis patenka į kraują, keliauja į ląsteles, ten virsta anglies dvideginiu, šis patenka į arterinį kraują, keliauja į plaučius, iškvepiant CO2 pašalinamas iš organizmo, tačiau ne visas – tik jo perteklius. Ilgą laiką vyravo nuomonė, jog kvėpuojant svarbiausią vaidmenį atlieka deguonis, o anglies dvideginis yra viso labo šalutinis produktas.
Tik vėliau buvo nustatyta, kad būtent anglies dvideginio kiekis organizme reguliuoja mūsų kvėpavimo procesą: priverčia įkvėpti ir iškvėpti. Be to, nuo anglies dvideginio kiekio priklauso deguonies pasisavinimas.
Kad organizmas normaliai funkcionuotų, kraujyje ir plaučiuose turi būti tam tikra CO2 koncentracija. Jei ji sumažėja, organizmas sunegaluoja. Padidinimas anglies dvideginio kraujyje atpalaiduoja deguonį nuo hemoglobino ir jis pereina į audinius ir organus. Audiniai pamaitinami deguonimi.
Nesant anglies dvideginiui, deguonis negali būti atpalaiduotas, jis lieka prisijungęs prie hemoglobino, o organizmas jaučia deguonies badą, netgi tada, kai kraujyje yra aukšta deguonies koncentracija. Kuo didesnė anglies dvideginio koncentracija arteriniame kraujyje, tuo lengviau deguonis atsiskiria nuo hemoglobino ir pasotina audinius, organus. Ir atvirkščiai – anglies dvideginio trūkumas kraujyje dar stipriau suriša deguonį eritrocituose.
Kraujas cirkuliuoja organizme, o deguonies neatiduoda! Atsiranda paradoksali būsena: kraujyje deguonies pakankamai, o organai signalizuoja apie kraštutinį jo trūkumą. Taigi, nuo anglies dvideginio koncentracijos kraujyje priklauso deguonies patekimas į audinius.
Šiuolaikiniai biocheminiai tyrimai parodė, kad normaliam galvos, kepenų,inkstų ir kitų svarbiausių organizmo sistemų funkcionavimui reikia apie 7-7,5 proc. anglies dvideginio.