Kodėl omega 3 papildų gamintojai apgaudinėja mus?

Akimirkai užmirškime omega 3 ir visus kitus papildus. Įsivaizduokime, kad mūsų diena neprasideda nuo permatomų piliulių ir daug žadančių pakuočių…

“Papildai yra užvaldę Lietuvos rinką, vietoj tikro maisto kartais lengviau rinktis lengvesnį variantą. Tačiau yra ir kita medalio pusė, pirkdami papildus labai dažnai nežinome kokią naudą mums jie suteiks. Net jei ir geriate omega 3 papildus, taisyklė išlieka ta pati – žuvį reikia valgyti bent du kartus per savaitę ir pageidautina riebesnę”, – pasakoja mitybos specialistas Dainius Vyšniauskas.

* Kas parašyta ant papildų pakuočių neatitinka realybės.
* Kai kurie papildai iš tikrųjų yra naudingi, tačiau net patys gamintojai tikriausiai nežino kokie.

Geriau bent du kart per savaitę suvalgyti žuvies, nei pasikliauti tik maisto papildais
Geriau bent du kart per savaitę suvalgyti žuvies, nei pasikliauti tik maisto papildais

Praeitais metais Australijoje padarytas mokslinis tyrimas lengvai sukrėtė mitybos pasaulį: ištestavus 32 skirtingų gamintojų omega 3 papildus, tik trys papildai turėjo tiek omega 3, kiek žadėta ant pakuotės. Tai reiškia, kad perkant brangius papildus galima lengvai nudegti – naudingų medžiagų ten gali būti per pus mažiau nei manote.
Kas yra blogiausia, tai nebuvo vienintelė naujiena sukrėtusi mitybos pasaulį. Kita naujiena buvo dar labiau šokiruojanti, mokslininkus nustebino ypač aukšti oksidacijos lygiai pastebėti daugumoje papildų. Ką tai reiškia? Omega 3 yra labai jautrios šviesai, deguoniui ir aukštai temperatūrai. Jeigu gaminant papildai kažkaip (tikriausiai netyčia) būna paveikti vieno iš šių trijų faktorių, tada jie oksiduojasi ir praranda dalį arba visą savo naudą. Kai kuriais atvejais mylimi omega 3 papildai netgi gali tapti pavojingais sveikatai.

Patarimai ateičiai

Taip, iš esmės pirkdami omega 3 papildus perkate katę maiše. Tačiau tai nereiškia, kad jie nepadės, svarbiausia tikėti, tikėti ir dar kartą tuo tikėti.
O dar svarbiau – nesinervinkit, valgykit žuvį bent du kartus per savaitę.

Žuvis nekaloringas ir sveikas lieknėjančių žmonių pasirinkimas
Žuvis nekaloringas ir sveikas lieknėjančių žmonių pasirinkimas

Bendradarbiauta rengiant su www.mitybosmenas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *