Kūno formos tipai ir lieknėjimas

kūno formos tipai

Egzistuoja keturi populiariausi  kūno formos tipai apie kuriuos ir norime Jums papasakoti. Visi kūno tipai yra skirtingi ir gražūs, tačiau retą kurį aplenkia problema – svorio priaugimas. Dėl atsiradusio antsvorio gali kilti daug problemų, susijusių su sveikata, kurias daugumai sunku įveikti. Šias problemas pašalinti gali būti nesudėtinga, jei tik žinai ką valgyti ir kaip mankštinti kūną!
“Atpažink save, išmok sveikai maitintis, mankštintis ir lieknėti pagal kūno tipą”, – ragina Lieknėjimo centro trenerės!

kūno formos tipai

Kūno tipas „Obuolys”

Obuolio kūno tipai daugiausia svorio kaupia ties liemens viduriu. Krūtinės ir juosmens išmatavimai panašūs, tačiau klubų šiek tiek mažesni.

Ką valgyti?

Deja, obuolio kūno tipai labiau skundžiasi širdies sveikatos problemomis. Dėl to labai svarbu valgyti sveiką, nekaloringą maistą, kuris nekenktų širdies ir kraujagyslių sistemai.

Rekomenduojama, kad kiekvieną kartą valgant pusę jūsų lėkštės sudarytų šviežios daržovės ar vaisiai. Jas valgykite su ekologiškais grūdais, pavyzdžiui, rudieji ryžiai, kvinoja, avižiniai dribsniai. Venkite riebalų, geriau rinkitės maistą, kuriame daugiau baltymų. Pavyzdžiui, žuvį, neriebų sūrį, pupeles, žirnius bei riešutus. Tai suteikia energijos ir sotumo jausmą.

Kaip mankštintis?

Susidarykite treniruotės planą, atlikite pratimus stiprinančius širdį, kraujagysles, rinkitės jėgos pratimus. Išbandykite vikrų ėjimą, bėgiojimą, vidutinio intensyvumo – riebalų deginimo treniruotes, tempimą. Tai raktas į sumažintas apimtis!

Kūno tipas „ Kriaušė”

„Kriaušės” kūno tipo žmonėms antsvoris vyrauja apatinėje kūno dalyje, ties klubais. Tai yra sudėtinga vieta svorio mažinimui, nes dauguma pratimų skirti deginti riebalus vidurinėje kūno dalyje. Tačiau numesti svorio įmanoma ir esantiems šio kūno tipo!

Ką valgyti?

Kriaušės kūno tipams svarbu kontroliuoti riebalų vartojimą. Jeigu valgote baltymus turintį maistą, įsitikinkite, kad tai yra labai liesas produktas. Tai svarbu, nes šiam kūno tipui būdinga kaupti riebalus, bet sudėtinga išsaugoti baltymus ir angliavandenius.

Svarbu valgyti daug vaisių ir daržovių (angliavandenių). Taip pat valgykite baltymų turintį maistą, pavyzdžiui, vištieną ar žuvį. Venkite riebalų.

Kaip mankštintis?

Kardio treniruotės, kurios orientuotos į apatinę kūno dalį – klubus, pvz.: bėgioti arba važinėti su dviračiu, riebalų deginimo treniruotės irgi puikiai tiks. Tačiau nepamirškite ir neapleiskite  viršutinės kūno dalies.

Kūno formos tipas „ Stačiakampis arba tiesus”

Stačiakampio kūno tipai yra ganėtinai ploni. Kūno išmatavimai – krūtinė, juosmuo, klubai yra panašūs. Šiam kūno tipui galima tik pavydėti dėl tiesių kūno linijų ir lengvai randamų drabužių. Tačiau ir stačiakampio kūno tipai ne retai susiduria su svorio padidėjimu.

Ką valgyti?

Stačiakampio kūno tipai daugiausia priauga svorio vidurinėje dalyje, ties juosmeniu. Šioje srityje susikaupia lyg mažas apvalus pilvukas ir pradeda nykti talija, dėl to gali atsirasti ir širdies problemų. Kad šių problemų išvengti, rekomenduojama laikytis dietos, vartojant geruosius riebalus, geriausiai tinka avokadas. Žuvis, riešutai, kitų formų liesi baltymai, vaisiai, daržovės – svarbiausi produktai, kurie turėtų būti ant jūsų stalo. Valgykite ekologiškus produktus or vadovaukitės subalansuotą mityba.

Kaip mankštintis?

Svarbu stiprinti raumenis, todėl darykite jėgos pratimus, iš treniruočių rinkitės funkcinę treniruotę. Atsilenkimai, kojų kėlimas į viršų padės sumažinti pilvuko apimtis bei sukursite ryškias kūno linijas. Svarbiausia treniruoti kūną!

Kūno formos tipas „Smėlio laikrodis”

Smėlio laikrodis – bene geidžiamiausias kūno tipas, gana didelė krūtinė, siauras liemuo bei platesni klubai. Svoris linkęs pasiskirstyti tolygiai, bet šis tipas vis tiek turi saugoti savo figūrą. Smėlio laikrodžio, kaip ir kitų kūno tipų, neaplenkia padidėjęs svoris. Daugiausiai svorio  susikaupia ant veido, rankų, kelių ir kulkšnių.

Ką valgyti?

Sveika mityba – raktas išlaikyti dailų ir sveiką kūną. Patartina daugiausiai valgyti šviežių vaisių ir daržovių. Valgykite įvairių rūšių kruopas, pavyzdžiui: grikius, bolivinę balandą. Rinkitės tik liesesnius baltymus turinčius produktus. Venkite riebios mėsos, perdirbtų maisto produktų, cukraus bei kofeino.

Kaip mankštintis?

Šiam kūno tipui svarbios viso kūno treniruotės, tai Body Flex, riebalų deginimas, aerobika.

“Kad ir koks kūno tipas Jums būdingas jei norite lieknėti, visiems galioja pagrindinės dvi taisyklės! Pirmoji – sumažinti suvartojamų kalorijų skaičių. Rinktis sveikesnę mitybą, kurioje daug daržovių. Antroji taisyklė – būtinas judėjimas, rekomenduojame sportuoti mažiausiai tris kartus per savaitę bent po 1 valandą”, – teigia Lieknėjimo ir sveikatingumo centro vadovo L. Smaidrytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *