Pusryčių ir miego balansas lieknėjant

miegas ir lieknėjimas

Pusryčių nauda lieknėjantiems žmonėms yra žinoma jau seniai, tačiau pusryčiai be gero nakties miego praranda dalį savo žavesio… Taigi tęsiame straipsnių temą – neišsimiegosi – nesulieknėsi! 

miegas ant kairiojo šono
Šiais skubančiais laikais miegas ir lieknėjimas yra glaudžiai susiję 😉

Sakoma, kad anksti kėlęs nesigailėsi. Ir iš tikrųjų, pasirodo žmonės, kurie nueina miegoti pastoviu laiku ir anksčiau nei 23 valandą suvartoja mažiau kalorijų ir renkasi vertingesnį maistą dienos eigoje.

Tuo pačiu viskas įvyksta ir atvirkštine tvarka, „pelėdos“ arba žmonės, kurie nueina miegoti vėliau ir dažniausiai nepastoviu laiku yra linkę suvartoti daugiau kavos, alkoholio, saldumynų, perdirbtų produktų ir sočiųjų riebalų. Tai gali turėti labai didelį poveikį kalbant apie svorio kontrolę, viršsvorį ir lieknėjimą.
Sakoma, kad įpratus eiti miegoti tuo pačiu metu galima numesti iki 2,5 kg daugiau nieko nekeičiant.

Stresas taip pat yra jau senai žinomas lieknėjimo priešas. Labai sunku sumažinti stresą pakankamai nepailsėjus. Tuo pačiu ir kiti moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės, kurie daugiau miega arba geriau išsimiega yra linkę priimti geresnius sprendimus rinkdamiesi ką valgyti. Iš tikrųjų tai nereiškia, kad žmonės, kurie eina miegoti vėlai yra pasmerkti naktiniams užkandžiams ir antsvoriui. Tai tiesiog reiškia, kad vėlai einantiems miegoti žmonėms yra sudėtingiau numesti svorį.

Prastas miegas įtakoja ir hormonų pusiausvyrą organizme: leptino ir grelino, kurie yra atsakingi už alkio ir sotumo signalus. Taigi mažai/prastai išsimiegoję natūraliai esame linkę jaustis alkanesni.
O vėlai nueinantiems miegoti irgi turime gerų žinių. Nors kontroliuoti svorį bus šiek tiek sunkiau, bet atkreipiant daugiau dėmesio į periodus, kai persivalgome ar užkandžiaujame vakare viskas yra įmanoma.

Apibendrinant, anksti kėlęs tikrai nesigailėsi. Reikia nepamiršti, kad anksti atsikelti neužtenka jeigu nesame pakankamai pailsėję. Todėl labai svarbu nueiti miegoti truputėlį anksčiau ir stengtis, tai daryti kuo reguliariau. O tie, kurie negali nueiti miegoti anksčiau, stenkitės išsimiegoti bent 7 valandas ir pakankamai pailsėti.

O kiek ilgai Jums pavyksta miegoti nakties metu? Smalsu 🙂 Komentuok!

Lina Smaidrytė Lieknėjimo centro įkūrėja pasakoja, kad miegas ir lieknėjimas susiję: “Esame turėję grupę, kurios pusę dalyvių gerai išsimiegodavo nakties metu, o kitai daliai, tai sunkiai sekėsi. Miego trūkumas atsispindėjo ir grupės lieknėjimo rezultatuose! Visi gerai išsimiegantys dalyviai sulieknėjo matuojant apimtis daugiau nei tie kuriems nuolat trūko miego”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *