Pusryčių nevalgymas gali tapti antsvorio priežastimi

Pusryčiai – svarbiausias dienos valgis. Tačiau dažniausiai taupydami laiką ar tikėdamiesi sumažinti suvartojamų dienos kalorijų kiekį, juos praleidžiame ir net nesusimąstome, kad pusryčių nevalgymas po tam tikro laiko gali tapti svorio augimo ir įvairių ligų priežastimi.

Nuo pusryčių atsisakymo iki bulimijos
Jei pusryčiai ar kiti dienos valgymai praleidžiami sąmoningai, išalkęs organizmas negautų kalorijų kiekį būna linkęs kompensuoti. Tada organizmas reikalauja labai kaloringo maisto ir pasąmoningai daro viską, kad žmogus pasirinktų būtent tuos maisto produktus, kurie suteikia daugiausia kalorijų. Deja, atsispirti tokiems produktams dažniausiai pritrūksta valios.

Toks sąmoningas pusryčių atsisakymas laikui bėgant gali virsti visos dienos badavimu. O rimčiausios to pasekmės – anoreksija ar bulimija.

Pusryčių
Pusryčiai – svarbiausias dienos valgis

Pusryčių valgymas padeda sulieknėti
Žmonės, reguliariai valgantys pusryčius, lengviau atsikrato antsvorio ir rečiau yra linkę priaugti nepageidaujamų kilogramų.

Papusryčiavęs žmogus dienos metu nesijaučia alkanas ir vakare nepersivalgo. Nuolat pusryčius valgantys žmonės dažniau renkasi natūralesnį, sveikesnį ir vertingesnį maistą, kuris turi mažiau angliavandenių ir riebalų. Sveiki pusryčiai suteikia energijos, aktyvumo visai dienai ir padidina dienos metu gautų kalorijų suvartojimą.

Rekomenduojama pusryčiaujant atsižvelgti į planuojamos dienos aktyvumo lygį, į tai kada ir kas buvo valgyta vakare. Pusryčiauti patariama ne vėliau nei praėjus 12 valandų nuo vakarienės. Pusryčiai turėtų būti lengvi ir neapsunkinti virškinimo sistemos.