Sulčių teikiama nauda organizmui

Visi esate girdėję, kad sultys, tai vienas iš sveikatos šaltinių, kuriuos reiktų vartoti kiekvieną dieną.  Iš ties daržovių ir vaisių sultys yra labai naudingos mūsų organizmui, tačiau kodėl jos tokios reikalingos ir kokią naudą teikia, retais kas žino. Todėl, pasakojame Jums apie gydomąsias sulčių savybes.

Sultis sudaro aukščiausiosios kokybės organinis vanduo, turintis visas medžiagas, kurių mūsų organizmo ląstelėms labiausiai reikia. Geriausia gerti namie spaustas šviežias sultis. Šviežiai spaustų sulčių reikėtų išgerti apie 600 gr per dieną. Gerti geriausia šviežiai spaustas, termiškai neapdorotas sultis. Jas pakaitinus beveik išnyksta jų gydomasis poveikis, prarandami vitaminai.

Kopūstų sultyse yra aktyviai skaidančių riebalus medžiagų, todėl geriant po stiklinę rytą ir vakare atsikratoma antsvorio. Kokūstų sultys gydo cukraligę, skrandžio uždegimus, dvylikapirštės žarnos opas, hemorojų. Jose yra sieros, chloro ir jodo junginių, kurie valo organizmą.  Sultys gydo per didelį arterinį kraujospūdį, sklerozę ir skydliaukės ligas. Jei kamuoja kosulys ar esate užkimę, keletą kartų per dieną išgerkite po arbatinį šaukštelį šviežių kopūstų sulčių, sumaišytų su medumi.

Alavijų sultys – sprendžia virškinimo sistemos problemas, malšina uždegimus, efektyviai valo organizmą, stiprina imunitetą. Sultyse yra visi vitaminai (A, visi B grupės, C, D, E) ir mineralai (geležis, kalcis, kalis, fosforas, kt.), taip pat labai retas vitaminas B12, kuris randamas tik keliuose augaluose. Taip pat yra dvidešimt amino rūgščių. Sultys ypač rekomenduojamos ketinančioms pastoti moterims, nes šioms moterims reikalingas maksimalus kiekis vitaminų ir mineralų, ko ypatingai gausu yra šiose sultyse. (Kalbama apie „Aloe Vera Gel“ sultis).

Burokėlių sultys – valo organizmą, gerina kraujo sudėtį, jaunina odą. Jos labai stiprus detoksifikantas. Šiomis sultimis gydoma mažakraujystė ir reguliuojamas kraujo spaudimas, taip pat menstruacinio ciklo sutrikimai. Tinka kandidozei gydyti ir parazitams šalinti, nes jie nemėgsta burokėliuose esančių medžiagų. Taip pat naudinga sergant Laimo liga, esant plaučių sutrikimams. Burokėlių sultys atstato natūralią plaukų spalvą (pranyksta žili plaukai). Padeda esant vidurių užkietėjimui.

Slyvų sultys – suaktyvina organizmo apsivalymo mechanizmą, pagreitina kraujo ir limfos apytaką, gleivių, šlapimo ir prakaito išsiskyrimą. Jos natūraliai stiprina imunitetą. Itin tinka esant užkietėjusiems viduriams.

Spanguolių sultys – rekomenduojama gerti sergant infekcinėmis šlapimtakių ligomis, lėtiniu inkstų uždegimu ir kaip profilaktinę priemonę, kad nesusidarytų akmenys inkstuose. Spanguolės labai palankiai veikia nusilpusius, kamuojamus nemigos, lėtinių uždegimų ligonius.

Reguliariai geriant sultis gerėja medžiagų apykaita, stiprėja organizmo atsparumas infekcijoms ir stresui
Reguliariai geriant sultis gerėja medžiagų apykaita, stiprėja organizmo atsparumas infekcijoms ir stresui

Morkų sultys – rekomenduojama sergantiesiems miokardo infarktu ir nusilpus regėjimui. Gerina apetitą, skatina šlapimo išsiskyrimą ir akmenų iš šlapimo pūslės šalinimą. Šios sultys ypač naudingos odai, plaukams, nagams. Sultys efektyviai stiprina imunitetą.

Salierų sultys – gerina nuotaiką, skatina šlapimo išsiskyrimą, gerina apetitą bei virškinimą. Tinka sergant podagra, inkstų ligomis, užkietėjus viduriams.

Moliūgų sultys – teigiamai veikia hormonų sistemą, todėl jas profilaktiškai rekomenduojama vartoti moterims. Tirštose daržovių sultyse yra inkstų, kepenų ir širdies ligų gydymui reikalingų medžiagų. Jos taip pat vartojamos sutrikus medžiagų apykaitai, skatina tulžies išsiskyrimą. Nuo seno jas rekomenduojama gerti žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, kai atsiranda patinimų.

Šaltalankio sultys – laikomos puikia gydymo priemone avitaminozės ir hipovitaminozės atvejais. Gintariniu stebuklu dar vadinami vaisiai pasižymi medžiagų apykaitą reguliuojančiomis ir arterinį kraujospūdį mažinančiomis savybėmis.

Juodųjų serbentų sultys – puiki gydomoji priemonė peršalus, ypač užkimus. Uogų sultys taip pat skatina prakaitavimą, todėl yra geriamos esant aukštai temperatūrai. Iš juodųjų serbentų spaudžiamos sultys vartojamos sergant reumatu, podagra ir hipertoninės ligos atveju.

Saldžios ir tirštos persikų sultys – padeda širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms. Jos puikiai valo organizmą, todėl tinka iškrovos ar dietos dienoms.

Kriaušių sultys
 – pasižymi antimikrobinėmis savybėmis. Tai šlapimo išsiskyrimą skatinanti priemonė, todėl šių vaisių sultys vertinamos gydant šlapimtakių akmenligę. Remiantis tyrimais, teigiama, kad šios sultys mažina padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje.

Agurkų sultys – stimuliuoja medžiagų apykaitą, gerina apetitą ir stiprina bendrą organizmo būklę. Žaliosios daržovės sultimis gydomi reumatiniai skausmai, skrandžio ir žarnyno ligos. Ir dar šis tas aktualaus moterims – gaivios agurkų sultys skatina plaukų augimą.

Medumi pagardintas svarainių sultis – siūloma gerti sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Susirgus bronchitu, rekomenduojama kasdien išgerti po tris šaukštelius svarainių sulčių su arbata. Vaisiaus sultys naudingos ir kepenų sutrikimais besiskundžiantiems žmonėms.