Organizmas į dietas reaguoja kaip į badmetį

liekna figura
kaip laikytis dietos? dietos jojo efektas
Dieta turi būti nuolatinis gyvenimo būdas, o ne trumpalaikis maisto ribojimas.

Kaip laikytis dietos, kad nebutu jojo efekto – vis dazniau paklausia Lieknejimo centro specialistu laiskuose busimi lankytojai.

Kasmet vis daugiau žmonių susiduria su antsvorio problema. Kovodami su antsvoriu daugelis susižavi dietomis, jų žadamu greitu rezultatu, kuriam nereikia didelių pastangų, tačiau retai susimąstoma apie dietų keliamą pavojų… Kokios grėsmės tyko žmonių, besilaikančių dietų, pasakoja sveikos gyvensenos ir mitybos specialistai.

Dieta, žvelgiant iš platesnės perspektyvos, žmonėms, norintiems lieknėti sveikai ir išlaikyti optimalų svorį, nepasiteisina, nes tai kenkia svarbių hormonų ir fermentų veiklai. Tarkime, praleidus nors vieną valgymą, arba suvartojus per didelį angliavandenių kiekį, jūsų organizme gali vykti tam tikri pokyčiai, kurie apsunkins riebalų atsikratymo galimybę.

Dietos metu kūnas patiria didžiulį stresą. Organizmas mano, kad gresia pavojus, ir pasikartojantis stresas sukelia „yo – yo“ efektą, tarp aukšto ir žemo cukraus kiekio kraujyje visam organizmui keldamas dar didesnį stresą. Būtent dėl to žmogus nuolat jaučiasi pavargęs ir išsekęs.

Valgant nepakankamai maistinių medžiagų turintį maistą, organizmas suvokia, kad atėjo badas ir kilo išlikimui pavojus. Tuomet kūnas daro viską, kad tik išsigelbėtų, o išsigelbėjęs ir papildomą „gelbėjimosi ratą“ parūpina, kad ateityje nekiltų pavojus.

Organizmui nesvarbu, kaip jūs atrodysite veidrodyje. Jam taip pat nesvarbu, į ką jūs norite būti panašūs. Žmogaus kūnui svarbiausia išgyventi, užsitikrinant, kad turite pakankamai atsargų (riebalų), besiartinančiam badmečiui, kuris taip niekada ir neateis, išgyventi.

Kiekvieną kartą nepavalgius, organizme padidėja už riebalų kaupimą atsakingų fermentų aktyvumas, beje, šis efektas kur kas aktyviau pasireiškia moterims nei pas vyrams. Ypac jis juntamas perkopus 30 metus.

Keičiant dietas, organizmas iš pasąmonės jaučia artėjantį maistinių medžiagų badą ir ilgainiui kūnas susigrąžina visą iki tol turėtą riebalinį audinį.

Nesvarbu, kiek suvalgote – svarbiausia, ką valgote ir kada. Nereikia badauti arba savęs kitaip kankinti, kad sublogtumėte. Pakanka išmokti tinkamo požiūrio į maistą bei mitybą ir gražinsite savo kūnui harmoniją.

Taigi, geriau ne klausti, kaip laikytis dietos, o nuolat tinkamai, sveikai maitintis, kad tai taptu gyvenimo budu.