10 būdų, kaip kovoti su celiulitu

kaip sumazinti celiulita

Kaip sumazinti celiulita? Celiulitas – neišvengiamas ir labiausiai nepageidaujamas moterų palydovas. Pasaulyje daugiau kaip 90 proc. moterų turi didesnį ar mažesnį celiulitą. Dauguma su juo susiduria dar paauglystėje. Tad, kaip kovoti su šiuo moterų priešu – celiulitu?

1. Savimasažas namuose

Celiulito pažeistų vietų masažas gerina kraujotaką ir limfos tekėjimą, leidžia greičiau šalinti riebalus. Atliekant masažą namuose, patariama naudoti natūralių šerių šepečius, medinius rutuliukus (plaušinės formos). Trenerės pataria masažą pradėti sukamaisiais judesiais nuo šlaunies išorinės pusės (ties keliu), kilti aukštyn ir švelnesniais, sukamaisiais judesiais leistis žemyn šlaunies vidine puse žemyn. Taip pat reikėtų masažuoti ir užpakalinę šlaunies dalį bei sėdmenis (lanku pagal sėdmenų formą) kylant aukštyn. Svarbiausia – masažus atlikti reguliariai.

2. Anticeliulitiniai kremai
Anticeliulitinių kremų yra begalė, trenerės pataria juos naudoti kartu su masažu. Dėmesį reiktų atkreipti į tai, kad anticeliulitinio kremo sudėtyje būtų jūros dumblių, kofeino, kaštono, vitamino A, negyvosios jūros mineralų.

3. Anticeliulitinės timpos
Šias kelnes rekomenduojama nešioti bent dvi valandas po to, kai pasitepėte anticeliulitiniu kremu. Jos leidžia laisvai sportuoti. Jos taip pat veiksmingos saunose (jų dėka skysčiai greičiau pasišalina iš organizmo). Geriausia tarpusavyje derinti anticeliulitinius masažus, kremus ir kelnes. Dar ya siuolaikines nano techologijomis sukurtos timpos, kuriu jau pats audinys tuti celiulita mazinanciu savybiu, pvz.: www.lieknejimoapranga.lt

4. Veiksmingi anticeliulitinių priemonių receptai
Lieknėjimo centro trenerės rekomenduoja išbandyti jų naudojamus receptus. Šveitiklio receptas: kavos tirščiai su medumi, pasigaminti reikės šaukšto medaus, trijų šaukštų kavos tirščių ir kelių lašų eterinio aliejaus. Dar vienas šveitiklio receptas atkeliavęs iš Tailando: juodąsias sezamo sėklas sumaišyti su natūraliu jogurtu ir gauta mase masažuoti celiulito pažeistas vietas.

5. Kontrastiniai dušai
Celiulito pažeistas vietas, pavyzdžiui, šlaunis, pirmiausia būtina apipilti karšto vandens srove, o po to šalto vandens srove (40 sekundžių celiulito pažeistas vietas laikyti po karšto vandens srove ir 20 sekundžių po šalto vandens srove). Ir taip reiktų daryti ne mažiau nei šešis kartus. Procedūra privalo būti pradedama šiltu, o baigiama šaltu vandeniu.

6. Tinkama mityba
Norint atsikratyti nepageidaujamo celiulito rekomenduojama atsisakyti kavos, gazuotų gėrimų, aštraus maisto, mažinti suvartojamos druskos ir prieskonių kiekį. Į savo racioną reikėtų įtraukti daugiau vitaminų ir mineralų. Rekomenduojama valgyti šviežių vaisių ir daržovių pavyzdžiui, žiedinių kopūstų, pomidorų, vyšnių, citrinų, šilauogių, žirnių ir brokolių.

7. Nikotino atsisakymas
Jau seniai įrodyta, kad nikotinas – viena iš celiulito atsiradimo priežasčių. Tad, siekiant atsikratyti celiulito geriausia mesti rūkyti ar bent jau sumažinti surūkomų cigarečių kiekį.

8. Gilus kvėpavimas
Gilus – diafragminis kvėpavimas gali padėti pašalinti toksinų. Yra kelios kvėpavimo technikos. Paprasčiausia iš jų: įkvėpkite per vieną sekundę, sulaikykite orą keturias sekundes ir vėliau iškvėpkite per dvi sekundes.
Mūsų patirtis rodo, kad celiulitas dar efektyviau nyksta giluminį kvėpavimą derinant su tempimo pratimais (dar vadinama body flex technika). Giluminis kvėpavimas spartina kraujotaką ir, atliekant raumenų tempimo pratimus, celiulitas nyksta.

9. Sportas, kojų ir pilvo raumenų stiprinimas
Sportas, judėjimas (pvz.: pasivaikščiojimai, šokiai, plaukimas, važinėjimas dviračiu ar riedučiais) gerina limfinę ir venų mikrocirkuliaciją. Jei aktyvesniam sportui nepakanka laiko, tai bent jau kuo dažniau įtempkite šlaunų ir sėdmenų raumenis, tai galima daryti, kad ir vairuojant ar apsiperkant parduotuvėje. Tai puikus būdas raumenims išjudinti. O, sportuojant sporto klubuose, su celiulitu kovoti padeda anticeliulitinė aerobika.

10. Limfodrenažas
Gydant celiulitą svarbiausia yra suaktyvinti limfą. Tai pasiekti puikiausiai leidžia endermologinės procedūros, pavyzdžiui, Rolling star limfodremažo aparatas ar vakuuminiai masažuokliai, bet rolling masazuokliai yra pranašesni už vakuuminius, jis neskausmingas, nelieka mėlynių ar kraujosruvų kaip po vakuuminių masažų.

kaip sumazinti celiulita
Kaip sumazinti celiulita, kuri turi beveik visos pasaulio motetys

Kaip sumažinti celiulitą – yra ne vienas būdas, bet tik Jus sprendžiate, kuris iš jų Jums patogesnis. Aišku geriausia rinktis ne viena, o visa kompleksą.