Prasidėjo registracija į lieknėjimo stovyklą

lieknejimo stovykla 2014

Sporto stovykla jau greitai! Kviečiame pabėgti iš miesto ir jaukioje sodyboje įdomiai ir smagiai praleisti laiką, pasisemti žinių apie sportą, sveikatingumą ir lieknėjimą!
Jūsų lauks smagi, visokeriopai sveikatai ir grožiui naudinga savaitė. Pagilinsite žinias apie mitybą, iškrovos dienas, emocinį valgymą ir kovą su juo. Jūsų lauks sportas: giluminis kvėpavimas, riebalų deginimo treniruotės, vandens pramogos, ėjimo pamokos su šiaurietiškomis lazdomis ir pirties malonumai. O svarbiausia čia rasite bendraminčių ir draugų.

Sodyba kurioje įsikursime yra tarp Trakų ir Lentvario, šalia Skaisčio ežero, čia jus nustebins pamiškėje prigludęs senovinių sodybų ansamblis ir įspūdinga gamta. Nakvosime mes medinėse gryčiose prie pat Skaisčio ežero.

SPORTO STOVYKLOJE JŪS:

lieknejimo stovykla 2014
Lieknėjimo stovykloje užsiėmimai vyksta prie ežero kranto

Įgysite praktinių sveikatos stiprinimo žinių;
Išmoksite, kaip padailinti kūno linijas, sumažinti antsvorį;
Sužinosite savimasažo paslaptis;
Išmoksite masažu pamaloninti mylimą žmogų;
Pajusite pirties teikiamą naudą sveikatai;
Kelionės metu po apylinkes išmoksite vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis;
Pasikrausite entuziazmo ir energijos;
Atrasite naujų bičiulių ir draugių;
Mėgausitės vandens pramogomis;
Pailsėsite ir pajausite malonumą būti gamtoje;

STOVYKLOS PROGRAMA:

Raumenų tempimo ir gilaus kvėpavimo mankštos
Riebalų deginimo (fizinio aktyvumo) treniruotės
Paskaitėlės apie mitybą
Viena iškrovos diena (daržovių diena)
Susitikimas su psichologe, praktiniai žaidimai, gilesnės asmeninės analizės apie vykdomą lieknėjimo planą, sėkmes ir nesėkmes, konsultacijos apie emocinį valgymą
Šiaurietiško ėjimo pamoka

Lieknejimo stovykla sulieknek sveikai
Sportuojame draugiškai viename buryje

Vantų ryšimo pamokėlė
Procedūros pirtyje
Grožio pamokėlės pirtyje ir po pirties “Senosios grožio puoselėjimo tradicijos”
Savimasažas
Masažo pamokėlė
Viktorina patikrinsianti ką išmokote stovykloje

Plačiau apie stovyklos programos sudedamąsias dalis:

Raumenų tempimo ir gilaus kvėpavimo mankšta pagreitina visus organizmo apykaitos procesus. Stiprus pilvo įtraukimas ir išpūtimas masažuoja pilvo organus. Tai vienintelė technika, kuri stimuliuoja vidaus organus ir verčia juos dirbti efektyviau. Išnyksta maudimas pilvo apačioje, nebepučia pilvo, atsikratoma vidurių užkietėjimo bei virškinimo problemų. Gilus kvėpavimas didina deguonies koncentraciją kraujyje. Taip stiprinama imuninė sistema. Giliai kvėpuojant ir įtempiant raumenis reikiamoje vietoje tirpdomi riebalai (celiulitas).

Riebalų deginimo (fizinio aktyvumo) treniruotė su padidintu deguonies kiekio sunaudojimu skatina riebalų deginimą. Pratimai atliekami nedideliu tempu naudojant bazinius aerobikos elementus. Šio užsiėmimo metu siekiama kvėpavimo sistemos stiprinimo, riebalų deginimo, kūno formavimo, nervinės sistemos sustiprinimo bei streso nuėmimo.

Susitikimas su psichologe, Jūsų laukia paskaita ir gilesnė asmeninė analizė apie vykdomą lieknėjimo planą, sėkmes ir nesėkmes, konsultacijos apie emocinį valgymą. Svorio augimas turi ne vieną fiziologinę priežastį, svorio augimas, alkis ir valgymas nėra kontroliuojami vien fiziologijos. Labai svarbūs yra ir psichosocialiniai veiksniai.
Kai kurie žmonės yra linkę valgyti tada, kai jaučia įtampą ar kitokį emocinį sujaudinimą, tai vadinama emociniu valgymu. Net 90 proc. “Lieknėjimo ir sveikatingumo centro” lankytojų buvo būdingas didesnis ar mažesnis emocinis valgymas. Pyktis, nuobodulys, depresija, vienatvė ir liūdesys, visa tai gali sukelti emocinio valgymo priepuolius. Kiti žmonės turi susiformavusius netinkamus valgymo įpročius, kurie jiems trukdo kontroliuoti savo svorį. Psichologė Giedrė Gutautė Klimienė aptars, kaip su tuo kovoti: kaip valdyti emocijas, kurios kelia norą valgyti, bei kaip įkvėpti sau stiprybės keisti nusistovėjusius neteisingus valgymo, bei judėjimo įpročius.

Sporto stovykla supažindins su šiaurietiškų ėjimu – pažintinis pasivaikščiojimas po apylinkes. Jo metu tvirtėja raumenys, pramankštinami sąnariai, gerinamas širdies darbas. Ėjimas, atsispiriant lazdomis, įdarbina daugiau nei 90 proc. viso kūno raumenų, tačiau neapsunkina nugaros ir sąnarių. Šiaurietiškas ėjimas suteikia žvalumo, praskaidrina mintis ir pakelia nuotaiką. Šis ėjimo būdas gerokai efektyvesnis už įprastą vaikščiojimą be lazdų, nes išnaudojamos ne tik kojos, bet ir rankos bei viršutinė kūno dalis.

Procedūros pirtyje sušildo visą kūną, giliai esančius organus, kaulus ir sąnarius. Gausus prakaitavimas išvalo organizmą nuo nereikalingų medžiagų patekusių iš aplinkos. Pasivaikščiojimo po apylinkes metu mokysimės rišti vantas, kuria vėliau vakare panaudosime.

Savimasažas padeda palaikyti odos ir raumenų tonusą, gerina audinių mitybą, malšina nuovargį ir skausmą. Masažas taikomas visoms lengvai pasiekiamoms kūno sritims – veidui, krūtinei, pilvui, pirštams, rankoms.

Masažo pamokėlė. Klasikinis masažas – tai plačiai paplitusi masažo rūšis, naudojama tiek gydymo, tiek profilaktikos tikslais. Jau nuo seno pastebėtas prisilietimo poveikis kūnui, kai žmogus instinktyviai suima ir trina skaudamą, įtemptą  vietą. Stovykloje vyks klasikinio masažo pamokėlės, kurių metu mokysitės, kaip masažo dėka sumažinti ar panaikinti skausmus, padėti artimam žmogui atsipalaiduoti ir pasijusti tarsi „devintame danguje“.

sporto stovykla
Estafetės tęsiasi, kas greičiau 🙂