Pagalba lieknėjantiems – išsamus pirkinių sąrašas

Išsamus pirkinių sąrašas keliaujant į parduotuvę ne tik sutaupo nemažai laiko ir pinigų – jis padeda išlikti liekniems.

Išsamus visų maisto produktų, kurių reikia namuose, sąrašas gali padėti sumažinti jūsų kūno apimtis keliais centimetrais. „Kaip?“ ogi labai paprastai:  žinodami, ko tiksliai reikia, ir nenukrypdami nuo šio sąrašo, apsaugome save nuo visų skanių ir kaloringų pagundų, tykančių parduotuvių lentynose.

Melburno universiteto tyrimo rezultatai atskleidė, kad tie žmonės, kurie eidami į prekybos centrą su savimi pasiimdavo ir pirkinių sąrašą, lengviau numetė svorio nei tie, kurie į parduotuvę keliaudavo nežinodami, ką tiksliai turėtų nusipirkti.

Pirkinių sąrašas padeda atsispirti pagundoms
Pirkinių sąrašas padeda atsispirti pagundoms

Tyrime dalyvavo 163 antsvorio turinčios moterys. Visoms joms buvo paskirta tam tikra dieta ir sudarytas atitinkamas treniruočių planas. Pusei moterų buvo liepta į prekybos centrą eiti tik sudarius detalų pirkinių sąrašą, kitoms moterims ši taisyklė negaliojo.

Po 6 mėnesių moterys pasidalijo savo rezultatais. Vidutiniškai tos, kurios į prekybos centrą keliaudavo su pirkinių sąrašu, numetė net po 12 kilogramų nereikalingo kūno svorio. O štai tos, kurios viską pirkdavo ekspromtu, numetė 4 kilogramais mažiau, t.y. po 8 kilogramus.

Tyrimo vadovė Nicole Au teigia, kad daugelis žmonių nesugeba atsispirti pagundai nusipirkti visai nereikalingų maisto produktų, tarp kurių dažniausiai atsiduria konditeriniai gaminiai. Ji taip pat pataria į prekybos centrą žengti tik sočiai pavalgius, mat alkio jausmas nesąmoningai priverčia mus krepšelį pripildyti papildomais pirkiniais.