5 pagrindinės antsvorio priežastys

antsvorio priežastys

Lieknėjimo ir sveikatingumo centro specialistai pasakoja apie tai kokios yra 5 pagrindines antsvorio priežastys. Tikėtina, kad su kai kuriomis iš jų susidūrėte ir Jus? Atidžiai pergalvokite savo valgiaraštį, gyvenimo būdą bei giminės genofondą. Žinant antsvorio priežastį daug lengviau su juo kovoti.     

Pasyvus gyvenimo būdas. Šiuolaikiniai žmonės didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdami, net į vaikų gyvenimas darosi vis sėslesnis vis rečiau galima pamatyti mažylius žaidžiančius lauke slėpynes ar kvadratą. Šiuolaikiniai vaikai mieliau leidžia laiką prie kompiuterių, nei žaisdami lauke, paaugliai dar labiau pasineria į virtualų pasaulį. Sėdint prie kompiuterio ir užkandžiaujant riebaliukai greitai kaupiasi, kalorijos lieka nesudegintos, auga viršsvoris. Visa tai būdinga ne tik suaugusiems, statistikos duomenys rodo, kad vis daugiau mokinių Lietuvoje turi antsvorį.           

Menkavertis, kaloringas maistas. Dėl didelio užimtumo vis rečiau šeimos maistą gamina namuose, dažniausiai pasirenkami pusfabrikačiai, greitai pagaminami produktai ar konditerijos gaminiai, vartojami gazuoti gėrimai. Šiuose maisto produktuose tėra tuščios kalorijos ir labai mažais vertingų maisto medžiagų, vitaminų ir mineralų.

Stresas ir emocinis valgymas. Dėl nuolatinio streso vieni žmonės svorį praranda, o kiti priauga. Pastariesiems būdingas emocinis valgymas, kai apimti streso arba kaip tik pasibaigus stresiniai situacijai pradedama valgyti vardan nusiraminimo ir atsipalaidavimo.

Miego trūkumas. Kai kūnas jaučia nuolatinį miego stygius gali pradėti kantinti ne tik lėtinis nuovargis, bet ir antsvoris. JAV mokslininkai ištyrė, kad moterys miegančios po 5 – 6 val. per parą, sveria bent 5 kg daugiau nei tos, kurios miega po 8 – 9 val. per parą.

antsvorio kaltininkai
Sėdimas darbas, pasyvus gyvenimo būdas ir užkandžiavimas pagrindiniai antsvorio kaltininkai

Paveldėjimas. Jei žmogus genetiškai linkęs pilnėti, tai jam bus kur kas sunkiau, nei kitiems kovoti su antsvoriu, bet viskas įmanoma, svarbiausia nepasiduoti ir rinktis tinkamus kovos su antsvoriu būdus.
Neretai pasitaiko, kad sėkmingiausi sporto treneriai jaunystėje yra susidūrę su antsvoriu ir būtent, tai nulėmė jų pasirinktą karjerą.

Antsvorio priežastys gali būti įvairios, bet žinant, kodėl pas Jus jis atsirado bus lengviau su juo susidoroti.