5 būdai kaip pakeisti kenksmingus mitybos įpročius

kaip pakeisti mitybos įpročius

Ar kada nors teko jausti kaltės jausmą dėl to, kad nevalgėte pusryčių ar kaip tik valgėte per daug? Kenksmingi mitybos įpročiai gali pakišti koją sėkmigam lieknėjimui, tad mielieji atėjo laikas pakeisti mitybos įpročius ir geriau nuo šiandien, o ne nuo rytojaus 😉
Lieknėjimo ir sveikatingumo centro specialistai pateikia gidą, kaip pradėti keisti žalingus mitybos įpročius.

Valgykit pusryčius 

Nėra geresnio būdo pradėti rytą nei su sveikais pusryčiais. Tai suteikia kūnui energijos ir leidžia susikoncentruoti bei jaustis energingai visą dieną.
Jeigu jūs bandote numesti svorio, pastoviai valgant pusryčius padės jums išvengti paslydimų vakare – pavalgius pusryčius sumažėja noras užkandžiauti net ir vakare.

Pusryčių
Pusryčiai – svarbiausias dienos valgis

Reguliuokite kiek kofeino išgeriate

Per daug kofeino gali trukdyti natūraliam miego ciklui, padaryti jus irzlius ir priversti jus jausti silpnumą vėliau dienoje. Sekite kiek kofeino išgeriate limituodami kavą.
Atsisakykite tuščių kalorijų dėdami cukrų į kavą. Patartina sumažinti cukrų kavoje kuo daugiau.
Jei vistiek jaučiate, kad geriate per daug, rinkitės arbatą vietoj kavos, gerkite daug vandens ir pastoviai valgykite mažas porcijas, kad užtektų energijos visai dienai.

Atsinešame pietus į darbą

Atsinešti pietus į darbą neturi būti sudėtinga užduotis. Tereikia iš anksto suplanuoti, ką valgysite ir vėliau tereiks greit susidėti viską. Šaldytuvas paruoštas ateičiai yra geriausias būdas pasiruošti sėkmei. Siūlome suplanuoti ką valgysite bent 3 dienas į priekį. Pageidautina, kad suplanuoti būtų pietūs visai savaitei į priekį. Kai kurie mitybos specialistai net gi siūlo pasiruošti pietus per savaitgalį – galima išsikepti vištieną, susipjaustyti daržoves ar išsivirti ryžius.

Valgykite daugiau daržovių ir vaisių

Daržovės, tai vitaminų, mineralų ir skaidulų šaltinis. Kaip užtikrinti, kad valgote visų reikalingų daržovių? Kiekvieną kartą kai einate į parduotuvę nusipirkite vieną vaisių arba daržovę, kurio dar nesate valgę arba valgėte seniausiai – tai puikūs būdas atrasti naujus skonius.
Neleiskite žiemai sutrukdyti daržovių valgymui. Žiemą vitaminai ir mineralai dar labiau reikalingi. Rinkitės šaldytas daržoves, nors vitaminų gausite mažiau, vistiek gausite pakankamai skaidulų ir didelę dalį mineralų.

Valgykite namie

Gaminimas namie neturi užimti visos dienos ar reikalauti daug pastangų. Svarbiausia viską planuoti. Ypač jeigu jūsų laukia sunki ir užimta savaitė – suplanuotos vakarienės gali padėti sutaupyti laiko. Pasirinkite galimus variantus, ką galėtumėte valgyti.
Nepaslėpkite dažnai naudojamų arba naudingų produktų. Pavyzdžiui, jeigu dažnai naudojate citriną, laikykite ją lengvai pasiekiamą.

Greitos idėjos

Pusryčiams:
· Šaldytos uogos su grūdėta varške ir kviečių sėlenomis.

· Sumuštiniai su riešutų sviestu ir bananais.

· Pilno grūdo sausi dribsniai.

Pietums:
· Aliejiniai padažai vietoj grietinės arba sviestinių padažų.

· Daugiau skirtingų daržovių.

· Rinkitės žuvį bent kartus per savaitę.

Vakarienei:
· Iš anksto pasiruoškite daržoves.

· Panaudokite kas liko nuo pietų.

· Daugiau daržovių.

· Šaldytos uogos užkandžiams

kaip pakeisti mitybos įpročius
Venkite masinių prisivalgymo švenčių, o jei jau reikia keliauti būkite tam pasiruošę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *