Meditacijos užsiėmimai vakarais

joga virsuliskese, joga justiniskese

Meditacijos užsiėmai jau pas mus! Kviečiame dalyvauti aktyviose ir pasyviose meditacijose. Veda Jogė Rūta Kilmanaitė. Nuolatos meditacijos užsiėmimai vyktų antradieniais 21:05 val. Prieš atvykstant būtina registracija lieknejimocentras@gmail.com arba tel.: 867000393

Dovanojame gruodžio 3 ir 10 dienomis NEMOKAMAS meditacijas!

Ką domina užsiėmimas, bet netinka laikas, kviečiame parašyti mums: lieknejimocentras@gmail.com

Pasyvios meditacijos – dzen budistinė meditacija, šviesos meditacija, vipasana (tylos meditacija), transcendentinė meditacija (kai garsiai kartojamas vienas, tau tinkamas skiemuo ar garsas).
Šios meditacijos tinka žmonėms, kurie moka reikšti jausmus, suvokia save ir neturi per daug įtampos kūne. Tai suteikia vidinę ramybę, gerą fizinę savijautą, greitesnį išgijimą nuo įprastinių ligų.Aktyvios meditacijos – dinaminė meditacija, kundalini, AUM ( jų metu daug šokinėjama, garsiai kvėpuojama ir reiškiamos emocijos), sufijų šokiai ir čakrinis kvėpavimas, kinų cigun ir taiči,vietnamiečių vaikščiojimo meditacija. Medituojama dažniausiai apie valandą.  Medituojant emocijos neišnyksta.
Pradedantiesiems emocijos paaštrėja: žmogus pajaučia viduje stipresnį nei paprastai pyktį ar liūdesį, tačiau taip pat – ir stipresnį džiaugsmą. Susidaro įspūdis, kad erdvė, kurioje telpa mintys, pojūčiai ir jausmai, pasidaro platesnė.

Meditacija – tai dvasinė praktika, tačiau skirtingai nuo mankštinimosi, fizinio darbo ar įprastinio šokio, norint ją praktikuoti reikia padaryti du dalykus: sukaupti dėmesį į savo vidinius pojūčius bei stebėti savo mintis. Tai nereiškia „atsikratyti minčių“ arba „išmesti viską iš galvos“. Jogos kūrėjas Patandžalis prieš beveik du tūkstančius metų apibūdindavo meditacijos tikslą kaip „ežero paviršiaus nuraminimą“, tačiau tai – siekiamybė, bet ne faktas. Net ir labai daug medituojančiam žmogui nepavyksta visiškai „išjungti“ minčių. Tačiau pavyksta stebėti savo mąstymo procesą ir aprėpti savo dėmesį bei pojūčius. Palyginimui: mes negalime padaryti, kad iš dangaus išnyktų debesys, bet mes galime juos stebėti.

Po kelerių metų medituojantys žmonės pastebi, jog pasikeičia įprastinės reakcijos į žmones – jie kelia mažiau pykčio ir mažiau baimės. Įpročiu tampa jausti šilumą savo galūnėse, lengviau atpažinti kylančius viduje jausmus.
Geras variantas – medituoti 2-3 kartus per savaitę, naudojantis savo pamėgta meditacija. Kartais verta išbandyti meditacinius ciklus – kai medituojama tris savaites iš eilės – tuomet meditacijos poveikis išlieka ilgam.

Meditacija – tai sąmonės būsena. Kasdienybėje mes susiduriame su dviem sąmonės būsenomis – būdravimu ir miegu. Taip pat mums pažįstama būsena „tarp miego ir budrumo“, meditacija skiriasi nuo jų visų ir geriausiai apibūdinama žodžiais „platesnė sąmonė“ arba „šviesesnė sąmonė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *