Klausiate – atsakome. Kada prasideda stuburo problemos?

nugaros skausmai

Nugaros skausmai – skaitytojo klausimas. Dirbu sėdimą darbą, nesportuoju, bijau, kad man, kaip ir kolegėms gali prasidėti nugaros skausmai. Tad noriu pasiteirauti, kada prasideda stuburo, nugaros skausmai? Kada jau reiktų susiimti?

Stuburo problemos prasideda, kai susilpnėja arba išsibalansuoja nugaros raumenys, neigiamos įtakos gali turėti ir nusilpęs pilvo presas, jam susilpnėjus apkrova tenka nugarai.
Didžiausia klaida, kai pajutus nugaros skausmus pradedama nuo vaistų, įtvarą ar operaciją. Jie tik laikinai pašalina skausmą, bet nepašalina pačios nugaros skausmų atsiradimo priežasties, kai nugaros raumenys taisyklingai nelaiko stuburo. Nei vaistai, nei įtvarai, nei operacija raumenų nesustiprins, tai padaryti gali tik mankšta su specialisto turinčio medicininį išsilavinimą priežiūra. Dažniausiai sustiprinus raumenis jie atstato į vietas slankstelius tiek, kad stuburo skausmai dingsta. Norint gerai jaustis ir išvengti nugaros skausmų mankštintis reikia nuolatros”, – atsako Lina Smaidrytė Lieknėjimo ir sveikatingumo centro vadovė.

Sveikatingumo mankštose galite pasirūpinti savo nugaros stiprybe ir sveikata 🙂 Plačiau: https://lieknejimo-centras.lt/paslaugos/sveikatingumo-savaitgaliai/

Sveika nugara
Sveika nugara, tai vienas iš pagrindinių Sveikatingumo mankštų prioritetų