Svorio metimas – geriau nuosekliai ir lėčiau nei drastiškai – teigia moksliniai tyrimai!

liekna figura

Svorio metimas geriausias lėtas ir nuoseklus teigia nauji tyrimai. Jie rodo, kad lėtai, bet nepertraukiamai metami kilogramai kiekvieną savaitę gali būti naudingesni ilgalaikiam svorio netekimui nei matyti, kad jūsų svoris drastiškai sumažėjo, kad ir vėl pakiltų.

Sveikos mitybos ir fizinio krūvio tvarkaraščio sudarymas gali padėti išlaikyti savo svorio valdymo nuoseklumą, sakė Emily Feigas, tyrimo pagrindinė autorė ir Massachusettso bendrosios ligoninės postdaktarė.  Lieknėjimo centras dalinasi su jumis mokslininkų išvadomis bei teiginiais.

Jūsų svorio kontrolė 02:20

“Mes dar nežinome, koks svorio kintamumas yra probleminis. Tai gali atspindėti bėdą nuosekliai laikantis dietos ir fizinio krūvio plano. Tačiau taip pat įmanoma, kad fiziologiškai kai kurie žmonės labiau linkę numesti svorį nuosekliau nei kiti. Tai nepriklauso nuo kiek jie laikosi dietos, – sakė Feigas, kuris atliko Drexelio universiteto doktorantūros studijas.

“Mano geriausia rekomendacija pacientams, remiantis šiuo tyrimu, yra pabandyti išlaikyti savo valgymą gana panašų kasdien”, – sakė ji.

“Planavimas, valgio gaminimas savaitei į priekį sekmadienį ir mažinimas valgymo dažnumo restoranuose gali padėti tai padaryti, nes jie sumažina tikimybę priimti impulsyvius valgymo sprendimus. Sveiko ir nuoseklaus valgymo įpročio auginimas gali padėti sumažinti svorio kintamumą ir nuosekliai sumažinti svorį, net jei jis lėtas.”

Tyrime dalyvavo 183 antsvorio turintys ar nutukę suaugusieji, dauguma baltųjų moterų, gyvenančių netoli Filadelfijos. Vienerius metus dalyvavo svorio metimo programoje, kurioje jie užsiėmė dieta ir mankšta.
Nuo programos pradžios jų svoris buvo stebimas, matuojamas ir analizuojamas kas savaitę. Suaugusieji taip pat dalyvavo vertinimo posėdžiuose 6, 12 ir 24 mėnesiais.

Mokslininkai nustatė, kad kiekvieną savaitę svorio kintamumas tarp suaugusiųjų, išmatuotas per pirmąsias šešias ir 12 savaičių programą, buvo teigiamai susijęs su mažesniu svorio sumažėjimu 12 ir 24 mėnesių laikotarpiu.

Kitaip tariant, didesnis svorio kintamumas, išmatuotas ankstyvoje programoje. Jis numato, kokie tyriamieji ir toliau kovos su svorio kontrole iki programos pabaigos ir po vienerių metų.

Feigas sakė, kad reikia daugiau tyrimų, kad būtų galima nustatyti, kiek reikšmingas yra ryšys tarp svorio kintamumo ir ilgalaikio svorio kontrolės. Tačiau tyrimai parodė, kad per pirmas kelias programos savaites bendras svorio sumažėjimas gali numatyti, kaip žmonėms seksis daug vėliau, sakė ji.

Geriausi ilgalaikiai svorio metimo sprendimai 01:41

“Šis tyrimas dar labiau išryškina ankstyvo svorio pokyčių svarbą, parodydamas, kad svorio svyravimai per savaitę viršija tai, kiek prarandamas svoris, numato svorio netekimą iki dviejų metų”, – sakė ji.

“Taigi atrodo, kad sėkmės ir nuoseklumo svorio mažinimas programos pradžioje yra svarbus ilgalaikei sėkmei.”

Dr. Zhaoping Li, Kalifornijos universiteto direktorius, Los Andželo “Žmogaus mitybos centras”, kuris nebuvo įtrauktas į naują studiją, teigė, kad išvados atitinka tai, kas buvo matoma mokslinėje literatūroje.

“Kad ir ką darytume, kad šie žmonės galėtų numesti svorį, jei jie gali tai padaryti nuosekliai, tai reiškia, kad tam tikras planas ne tik fiziologiškai tinka pacientui ir jo kūnui, bet ir yra įmanomas ir praktiškas kasdieniame gyvenime”, – pasakojo Li.

“Taigi, jei jau dabar mes žinome, kad kažkas kamuojasi nuo pat pradžių, turime koreguoti “, – sakė ji. “Tai gali būti dieta, tai gali būti gyvenimo būdo pasikeitimas. Kadangi mes žinome, kad jei nesiimsime koregavimo, jie nepasiseiks. Štai ką šis tyrimas iš tiesų rodo.”

Kaip sustabdyti beprasmišką valgymą 01:23

“Stanford Health Care” bariatarinės ir minimaliai invazinės chirurgijos gydytojas dr. John Morton teigė, kad yra 2 nauji įdomūs tyrimai.
“Jie surado nuspėjamus rezulatus jau per šešias savaites. Paprastai tariant, praeitis sugeba prognozuoti ateitį, bet kas yra labiai įdomu tai kad tai taip anksti matoma”, – sakė Mortonas, kuris nebuvo įsitraukęs į naują tyrimą

“Kitas dalykas, kurį aš matau čia, yra tas, kad svorio netekimas nėra ištisinis. Iš pradžių svoris krenta, tada sustoja, o po kurio laiko vėl ima kristi”, – sakė jis. “Jei reaguojate į mitybą, paprastai tai taip veikia”.

Kalbant apie tai, kodėl kai kurie žmonės nuolatos mažina svorį, o kiti mato svyravimus, “manau, kad šis klausimas vis dar yra neatsakytas”, – atsakė Mortonas.

Vis dėlto naujame tyrime buvo keli apribojimai. Pavyzdžiui, 81 proc. Dalyvaujančių suaugusiųjų buvo moterys, todėl reikia daugiau tyrimų siekiant nustatyti, ar panašūs rezultatai būtų randami nacionaliniu mąstu reprezentatyviame suaugusiųjų atrankoje.

Be to, “tyrimas buvo koreliacinis, todėl negalime daryti išvados, kad svorio kitimas sukelia ilgalaikio svorio kontrolės pokyčius”, – sakė Feigas.

Dar viena tęstinio tyrimo sritis analizuoja ne tik tai, kaip svorio kintamumas gali būti siejamas su papildomu svorio padidėjimu, bet ir kaip jis susijęs su bendrąja sveikata ir galimomis problemomis. Taip teigė Drexelio universiteto psichologijos profesorius Michaelas Lowes ir vienas iš naujo tyrimo autorių. Feigas buvo jo absolventas, atlikdamas naują studiją.

Jo-Jo dieta pavojinga širdžiai atskleidžia tyrimas

Atskirame tyrime, kuris buvo pateiktas praėjusiais metais Amerikos širdies asociacijos mokslinėse sesijose, galima teigti, kad tyčinis svorio kintamumas, žinomas kaip “jo-jo dieta”. Jis gali padidinti staigų širdies mirčių ir koronarinių širdies ligų mirtingumo riziką moterims po menopauzės.

“Tie asmenys, kurie turi sveikatos problemų, dažnai šios problemos yra širdies ir kraujagyslių tipo problemos ir kurie taip pat demonstruoja daugiau svorio kintamumo, dažniausiai turi daugiau sveikatos sutrikimų”, – sakė Lowe.

svorio metimas
Svorį geriausia mesti nuosekliai, renkantis veiką mitybą ir vengiant greitųjų angliavandenių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *