Kuo pakeisti tradicinę (NaCl) druską?

kuo pakeisti druską

Per paskaitas apie sveiką mitybą Lieknėjimo ir sveikatingumo centro mitybos konsultantas Tomas Lenart akcentuoja, kad vartojant daug tradicinės druskos (NaCl) gali atsirasti patinimai, kadangi natris skatina vandens kaupimąsi tarpląstelinėje terpėje. Alternatyva gali būti druska su sumažintu natrio kiekiu, kurį pakeičia kalis (KCl). Kalis padeda šalinti skysčių perteklių iš tarpląstelinės terpės ir patekti vandeniui į ląstelės vidų, tai daro mūsų odą stangresnę.

Lieknėjimo grupei susidomėjus (klientėms pradėjus KCl druskos ieškoti parduotuvėse) kokia konkrečiai druska galima pakeisti tradicinę druską T. Lenart pasigilino į tai ką siūlo mūsų parduotuvės ir pristato Jums kelias alternatyvias druskas.

Žemiau pateikiame keletą pavyzdžių Lietuvoje parduodamos druskos su sumažintu natrio kiekiu. T. Lenart sako: “Esminio skirtumo tarp jų kaip ir nėra, šiuo atveju gal kiek daugiau naudos ten, kur daugiau kalio”.

Pastaba: kadangi maitindamiesi tradiciškai suvartojame gerokai per daug natrio ir per mažai kalio, tradicinės druskos pamainymas kalio druska yra naudingas. Tačiau tai nereikškia, kad druskos su sumažintu natrio kiekiu galima valgyti neribotai, visur turi būti saikas 🙂

Geriausias kalio šaltinis yra daržovės ir vaisiai. O paprasta druska, kalio druska, himalajų ar bet kokia kita druska turėtų būti tik pagardas ir vartojama saikingai.

T. Lenart teigimu šiuo metu labai populiari Himalajų druska yra geras produktas, joje dažnai yra daugiau įvairių mikroelementų nei paprastoje druskoje, tačiau 97 – 99 proc. Himalajų druskos sudaro tas pats natrio chloridas. Nors Himalajų druska ir jūros druska yra daugiau nei 97 proc.  natrio chloridas, tas mažiau nei 3 proc. kitų mineralų dažnai suteikia kartumo, tad šios druskos galime suvartoti kiek mažiau, tai yra gerai.

kuo pakeisti druska NaCl
JOZO® mineralinė valgomoji druska su 70 proc. sumažintu natrio kiekiu, tai vienas iš variantų kuo pakeisti druską (NaCl)

Žemiau pateikiame keletą Lietuvoje parduodamos druskos su sumažintu natrio kiekiu pavyzdžių.

JOZO® mineralinė valgomoji druska su 70 proc. sumažintu natrio kiekiu, 500 g 

Žmonėms, kurių kraujospūdis padidėjęs, kardiologai pataria rinktis druską su sumažintu natrio kiekiu. Šioje druskoje 70 proc. natrio chlorido yra pakeista kalio chloridu, nes didelis natrio kiekis druskoje sulaiko organizme daugiau skysčių.
Kiekis apie 500 g. Kaina apie 2,50 €

Būna didesniuose prekybos centruose ir internete čia >>>

“LO SALT” druska su 66 proc. sumažintu natrio kiekiu, 350 g

i ka pakeisti tradicine druska
LO SALT druska su 66 proc. sumažintu natrio kiekiu, tai puikus variantas kuo pakeisti druską NaCl

 

Joje 66 proc. mažiau natrio nei įprastoje druskoje. Ši druska tinka vegetarams, veganams, bei kenčiantiems nuo alergijos riešutams.

Maksimalus rekomenduojamas druskos vartojimas suaugusiesiems – 6 (2,4 g natrio) g per dieną. Tinka pagardinti patiekalams, virimui, kepimui kaip ir įprasta druska.
Žmonės vartojantys vaistus nuo diabeto, širdies ar inkstų sutrikimų, turėtų pasitarti su savo gydytoju prieš naudodami sumažinto natrio druską.
Sudėtis: kalio chloridas (mažiausiai 66%), natrio chloridas (daugiausiai 33,3%), lipnumą reguliuojanti medžiaga (magnio karbonatas).
Kiekis 350 g. Kaina apie 10 Lt. / 3 €

Galima rasti parduotuvėje Assorti >>>

Valgomoji druska PANSALT 450g 

Valgomoji druska su sumažintu natrio kiekiu.
Ši druska padės sumažinti suvartojamo NaCl kiekį. 1,5 arbatinio šaukštelio Pansalt druskos atitinka 1 šaukštelį įprastos druskos.
Pansalt druską rekomenduoja kardiologai. Sergant hipertonine liga rekomenduojama mažinti paprastos druskos kiekį iki minimumo, netgi jos atsisakyti. Deje, ne visi žmonės gali visiškai atsisakyti druskos. Pansalt druska natrio suvartojimą sumažina 30-50 proc.

i ka pakeisti NaCl druska
Pansalt druską rekomenduoja kardiologai, tai vienas iš variantų kuo pakeisti druską NaCl

Įrodyta, kad geriant spaudimą mažinančius vaistus ir įprastą druską pakeitus Pansalt druska, pasiekiami geresni gydymo rezultatai.

PANSALT® druska, sukurta mokslininkų ir medikų pastangomis, skirta kasdieniniam vartojimui vietoje įprastinės druskos. PANSALT® sudėtyje yra 43 proc. mažiau natrio. Ši druska praturtinta kaliu, magniu.
PANSALT® druska ypač rekomenduojama, kai reikia mažinti natrio kiekį gaunamą su maistu. PANSALT® druska yra lengvesnė už įprastą druską, todėl, naudojant gramais, PANSALT® galima dėti 1/3 daugiau nei įprastos. 5 g pansalt druskos yra 0.06 g Magnio,0.75 g, Kalio, 0.125 mg, Jodo ir 1.1 g Natrio. Jodo rekomenduojama paros norma – 0.150 mg
SUDĖTIS: Natrio chlorido 57%; kalio chlorido 28%; magnio sulfato 12%; lizino idrochlorido 2%; silicio dioksido 1%; kalio jodido 0.0036% ( gryno jodo kiekis 25mg/kg).
Kiekis 450 g. Kaina apie  2,10 €

Druskos galima įsigyti svetainėje >>>