Neprilygstamieji bananai

bananų nauda sveikatai

Retas žmogus pasakys „aš nemėgstu bananų“, laimei, parduotuvių lentynose bananai puikuojasi kiaurus metus. Šį kartą Lieknėjimo centro mitybos specialistai pasakos apie vieną puikią bananų savybę apie kurią retai kas yra girdėjęs… 

Net nuskynus žalius bananus jie nokimo hormono dėka prinoksta

Bananų nauda sveikatai: nokimo hormonas
Štai bananai turi tokią ypatingą savybę išskirti etileną – nokimo hormoną. Tai natūraliai vaisiuje išsiskirianti medžiaga padedanti vaisiui sunokti tiesiog stovint lentynoje. Etileno dujos veikia tik augalus ir žmogui yra nekenksmingos. Nokdamas vaisius įgauna saldesnį skonį, geresnes maistines savybes.
Žalias bananas tai tarsi neiškepta pica – visai nepatrauklus. Nusipirkę žalius bananus patariama suvynioti juos į maišelį ir padėti šiltai po 3-7 dienų, pasirodžius rudiems taškeliams bananai yra tinkami valgyti. Šalia maišelyje galite įdėti ir avokadą, mangą, nektariną. Šie vaisiai padedami banano išskirtų etileno dujų prinoksta taip pat greitai.

Bananai dienos pradžiai
Nors bananai yra saldūs, per didelio cukraus kiekio kraujuje bijoti nereikėtų, nes bananuose kartu su paprastaisiais angliavandeniais gaunama ir vandens, skaidulinių medžiagų, magnio, kalio, vit. B6, C ir būtinųjų baltymų ir visko po truputį, tad sunokę bananai garantuoja puikią dienos pradžią.

Lieknėjimo centro desertas “Ypatingi ledai iš bananų”
Iš bananų galima pasidaryti ypatingus ledus. Sunokusius taškuotus bananus tereikia įdėti į šaldiklį. Atšaldžius sumalti galingu maisto smulkintuvu, štai ir ledai! Pagardinti vanile ar kakava. Šalia įdėti uogų, chia sėklų, špinatų ar kokoso drožlių ir ananasų.
Kūrybingumas jūsų rankose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *